sunchAtor

Jak na vyřezávání dýně?

Chci vyrezat dyni ale nevim jak. Ale nechci delat takove ty zarezy priste vydlabat a vyrezat nevite.
Doplňuji:
Ja to mam na dynovy den

Nejlepší odpověď
mosoj

Nevyřezávej dýni ani tchýni. Nestojí to za tu námahu.

Další odpovědi
anonym

Kup si svíčku a dej to místo dýňě, popřípadě den na ní zavařovací sklinku, at vydrží svítit a je to :D
Nepiplej se s dýní. Stojí to čas, práci, nervy, dýni.

anonym

Já nerozumím tomu, co píšeš, asi něco o dýni, tady je jednoduchý návod:
http://www.you­tube.com/watch?v=ic­BiKzqLaaI

kubik!

Opravdu úplně nerozumím řeči tvého kmene… Ale nějak jsem pochopila, že chceš vyřezat dýni…

Já jsem postupovala takto, vzala jsem měkký papír (co je do jehličkové tiskárny), ale může být jakýkoliv, nakreslila jsem si na něj šablonu (dnes není problém si ji vytisknou, ale mě se z internetu nic dostatečně nehodilo). Lepenkou jsem si šablonu přilepila k dýni. Pak j sem vzala jehlu na špízy a podle šablony jsem si „obtečkovala“ požadovaný tvar, stačilo jen šablonu sundat a nožem, řezákem, nebo nějakým dostatečně vhodným předmětem vyřezat a dotvořit a dílo bylo hotovo…

Katka-od-hej

Tady je dobry video na to:
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=9OammNcfy­os&list=UUz68KJVhtnJv­mosQ4JNYIuQ