Vyřešíte hlavolam: Pokud by čert znásilnil nezletilou Haniel (anděl – žena), kam půjde za trest, když v pekle bydlí?

Nevím řešení, ale lámu si nad tím hlavu, tak to beru jako hlavolam. Kam by mohl čert jít pokud dostane jako soudce Boha? Odpověď, že Haniel, čert a Bůh neexistuje, se neuznává. Odpovědi jsou z žánru fantasie, tak prosím odpovídejte mimo zákony reality. Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Zadávající otázka je nepřesná, i když jde o fantazii. Ale budiž.

Nad peklem nemá bůh moc, tam vládne Lucifer. Bůh může potrestat jen Haniel. Tak se stalo – z nebeského archanděla se stala padlým andělem.

Čert je vlastně padlý anděl, jehož úkolem je provokovat lidi, tedy i anděly. Podařilo se mu tedy získat „duši“ Haniel. Neubránila se zlu.

Znásilnění je hřích, za něž trestá Bůh, čerta už jednou potrestal, je to padlý anděl, takže co může udělat víc?

Čert je v moci Lucifera a ten má radost, že se jeho podřízenému podařilo získat dalšího „spolupracovníka“, proto ho možná povýší.

Podle Danteho má peklo 9 pater, v nichž jsou hříšníci podle toho, čím se provinili, když je bůh odsoudil.

Takže Haniel je hříšníce, zradila boha. Mohla využít své andělské moci a čerta zahnat třeba modlitbou. Možná se zalíbí Luciferovi a stane se jeho nevěstou.

Další odpovědi
redy

Vykoupat ve svěcené vodě, ale čerti nemaj rádi vodu, tak by chudák trpěl:-)
To by se nejspíš pos.. si myslím 🙂