Vyřeší se dluhy rozvodem?

Dobrý den,mám dotaz, uvažuji o rozvodu s manželem, hlavním důvodem je jeho několikaleté neřešení svých dluhů z podnikání. Manžel je nezaměstnaný, není veden na ÚP, neplatí si sociální ani zdravotní pojištění, nadělal dluhy z podnikání, za což má několik exekucí, kt. nesplácí. Já jsem trvale zaměstnaná a mám srážky ze mzdy za manželovy dluhy. Můj první dotaz zní, budou manželovi vůbec stanoveny alimenty na naše 2 děti, když je nezaměstnaný? Druhý dotaz zní, vyřeším rozvodem alespoň částečně jeho dluhy? Chápu, že když vznikly za manželství, tak se z nich nevyvážu úplně, ale nerada bych se rozvedla a pak za manžela vše splácela, dojde k rozdělení půl na půl jako je to u majetku? Moc děkuji za odpověď.

Odpovědi:

Zlatý

Alimenty budou přiznány v případě že má takový příjem, že kromě životního minima mu na ně bude zbývat. Za dluhy které vznikly v době manželství jsi zodpovědná i ty. Všechny další dluhy po zániku manželství jsou jen jeho. V případě, že nemá žádný příjem a ty vyděláváš, se může stát, že ti bude po rozvodu stanovena vyživovací povinnost vůči manželovi.

Bronzový

Z toho mrazi. Já se snad rozvedu preventivne...

Zlatý

Podle nového OZ je manžel zodpovědný nejen za dluhy které vznikly za dobu trvání manželství, ale i za dluhy které vznikly druhému manželovi i před vznikem manželství !! v plném rozsahu !!

Kdo nevěří snadno si to může v příslušném OZ najít.
Je to prasárna největšího kalibru.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.