pepa z vrbna

Můžu prac.místo příjmout a po třeba dvou dnech ukončit a nahlásit se na U.P bez rizika, že mne vyřadí?

Dobrý večer,děkuji za odpověď,pracuji na dohodu a nejsem žádnej zašívák ale práce sekání trávy mi nevyhovuje,mám vůbec legálně šanci prac.místo příjmout a po třeba dvou dnech ukončit a nahlásit se na U.P bez rizika,že mne vyřadí?/zdravotní omezení asi nedostanu/
Děkuji

Nejlepší odpověď
zzzzz

Doufám, že tvou otázku chápu dobře, pokud ne, upřesni ji pak v diskusi:-)

Pokud nastoupíš do zaměstnání a po pár dnech dáš výpověď, tak se na ÚP můžeš zaregistrovat znovu, nebudeš mít ale nárok na podporu.

Já bych z práce která mě nevyhovuje sama neodešla dokud bych si nenašla jinou. Já vím, že sehnat dobrou práci je těžké, ale pokud ti nevyhovuje práce nižšího typu, tak zvaž, že by sis rozšířil vzdělání, třeba nástavbou nebo kurzem z ÚP.
Doplňuji:
Nezakládej novou otázku, nebo ti to tu někdo smaže:-((( Pokračuj v doplnění otázky, nebo v diskuzi.

K tvé další otázce: Hmotná nouze, příspěvek na bydlení právě proto,že mám vzdělání a několik kurzů,mám vykonávat sekání trávy?Nejedná se mi o podporu na u.p.ale hmotnou nouzi popřípadě přís. na bydlení.
Děkuji

Hmotná nouze sice spadá pod ÚP, ale je to jeho úplně jiná část, vyřizuje ji jiný člověk, než ten co zprostředkovává zaměstnání.
Pokud jdeš žádat o HN tak dokládáš, že jsi veden na ÚP, ne to proč si v posledním zaměstnání skončil, takže podle mého názoru, pokud budeš veden na ÚP, tak dávky HN dostaneš, pokud na ně splníš ostatní nároky.

Ještě si počkej na vyjádření Ivzez, ta se v dávkách docela dobře vyzná.

Další odpovědi
ivzez

Z otázky nejsem moc moudrá, je v ní málo informací,
musím se dohadovat, oč Vám jde.
(Možností je více a nemá smysl zde vypisovat vše, mohlo by to být matoucí.)

Teoreticky:

Pokud Vám ÚP dá doporučenku na nějaké místo
a vezmou Vás, nesmíte místo bez vážných důvodů
(viz odkazy na konci mé odpovědi) odmítnout.

Pokud nastoupíte do nového místa,
můžete ve zkušební době pracovní poměr zrušit
z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu.

Já bych doporučila do písemného zrušení
uvést některý z „vážných důvodů“ (viz níže).

Pokud doporučené zaměstnání ukončíte, bude případná podpora záviset na tom,
jak dlouho jste byl evidován před nástupem do posledního místa (jestli jste vyčerpal celou podpůrčí dobu) a na tom, jak dlouho bude doporučené zaměstnání trvat.

Není pravda, že byste jenom kvůli zrušení doporučeného
pracovního poměru neměl mít nárok na podporu.

Odkazy:

Zrušení pracovního poměru ve zkušební době (ZP, § 66):
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262#p66

Vážné důvody (zákon o zaměstnanosti, § 5, písm.c):
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-435#p5-1-c

Práva a povinnosti uchazečů o zaměstnání
(Portál MPSV, v odkazu najdete i informace o podpoře
i o nároku na podporu v případě opakované evidence):
http://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/pravpov_uch

Nárok na podporu (zákon o zaměstnanosti, § 39):
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-435#p39

Nárok na podporu v případě opakované evidence
(zákon o zaměstnanosti, §§ 48–49):
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-435#p48

Pročtěte si důkladně odkazy a pokud v nich bude něco nesrozumitelného, ptejte se dál. Ptejte se prosím zde (můžete otázku doplnit, případně navázat dole v diskuzi), aby byly všechny informace pohromadě, lépe se pak odpovídá (alespoň pro mne je lepší nemuset přepínat mezi panely, to snáze něco přehlédnu).

anonym

Dohoda je dohoda. Nelze si vybrat práci kterou ti dohodil ÚP. Pokud ji ukončíš, tak ÚP to vezme jako nespolupráci a vyřadí tě z evidence. Dopad je jednoznačný. Zdrav. poj. si budeš muset hradit sám a soc. pojištění ti stát nebude platit. Takže příjdeš o měsíce, roky započítání na důchod. Můžeš ale hradit dobrovolně.

ivzez

@ Česílko,
to není jednoznačné, vždycky bude záležet na okolnostech
a na důvodech ukončení zaměstnání.
Ne vždy ÚP situaci vyhodnotí jako maření
nebo neposkytnutí součinnosti.

Je dokonce možné si vybrat práci, o kterou má uchazeč zájem, a požádat zprostředkovatelku o vytištění doporučenky na vybranou práci.

Práci lze najít na Portálu MPSV (zprostředkovatelka má v PC totéž),
tamtéž lze najít i e-mail na zprostředkovatelku.

Požádá-li uchazeč cca 2 dny před plánovanou schůzkou o doporučenky
e-mailem, v němž uvede odkazy na konkrétní místa, a splňuje-li
předpoklady pro tato místa, nemá zprostředkovatelka důvod mu nevyhovět.

Vím o několika pobočkách ÚP v Praze a ve Středočeském kraji,
kde to postup funguje. Zprostředkovatelky mohou doporučenky
připravit předem, takže schůzka pak trvá jen pár minut …

Odkazy:
Hledání volných míst:
http://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/vmjedno

Hledání volných míst podle oboru:
http://portal­.mpsv.cz/sz/ob­cane/vmjedno/vmo­bor

Kontakty:
http://portal­.mpsv.cz/kontak­ty

Rozkliknout konkrétní pobočku, v levém (modrém)
sloupci kliknout na odkaz „organizační struktura“):
Viz např. Praha–západ:
http://portal­.mpsv.cz/upcr/kp/stc/ko­p/praha-zapad/orgstr

zzzzz

Česílko a máme rozpor:-))) co teď? Vyhodí/nevyhodí? 🙂

Já myslím, že ji nesmí odmítnout, ale pokud nastoupí, tak evidence na ÚP tím končí a výpověď dát může, jen nedostane tu podporu. Loni to tak bylo na 100%, moje kámoška odešla z práce po měsíci, a na pracák ji vzali zpátky.

ivzez

Nebylo to u Vaší kamarádky bylo jinak?
Podívejte se na §§ 48 a 49 zákona o zaměstnanosti:
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2004-435#p48