Deli

Výraz „notabene“ – kde se vzal a co přesně znamená?

Dnes jsem ho tu v jedné odpovědi použila a jak teď nad tím přemýšlím, tak vlastně vůbec nevím, zda správně.

Nejlepší odpověď
anonym

Stačilo, aby ses při tom přemýšlení podívala na odpovědi dalších 4, kteří na to odpovídali už dávno před tvou duplicitní otázkou.
Na MD bys mohla mít čas na základní funkce Odpovědí a nebýt ukvapená.
Doplňuji:
Správný význam uvedl lexx, viz odkaz níže:
V běžném použití bývá ve významu: „ještě k tomu“, „natož pak“,
např. „Je to vykutálený zloděj, notabene vícekrát trestaný recidivista“.
Pochází z latiny, kde nota = poznámka, bene = dobře; tedy něco jako poznámka k dobru (předchozího tvrzení).
http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/hledat?typ_hle­dani=prefix&ci­zi_slovo=nota­bene
ad hanulka, palec byl za snahu, ale nikoliv za správnost, setrváváš v omylu již podruhé, stejně jako u původní otázky, což je smutné.
( I opice se dokáží ze svých chyb poučit a příště je neopakovat).

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-znamena-slovo-notabene

Další odpovědi
lexx

mimoto, dokonce, a to

hanulka11

znamená nepřehlédni, všimni si -
Užíval se často v úředním styku, v listinách, protokolech