ratava

Vyrábíte si svou vlastní bylinkovou směs na „čaj“?

Podělíte se- pro inspiraci- o složení? Není-li tajné… :o)

Nejlepší odpověď
Emefej

Manželka něco míchá, ale složení neznám. Je to hnusné, piju to pouze v zájmu udržení rodinné pohody.

Další odpovědi
gecco

Nevím, jestli se tomu dá říkat přímo výroba, ale vlastnoručně si škubu na jednom kopci Slovenského rudohoří mateřídoušku, borůvčí a mátu vodní, suším a podle momentální chuti míchám.
😉

anonym

Šípky – jeřabiny, různé jedlé traviny, šťavel, šťovík, kůra břízy, jehličí borovice a její semena, míza borovice – dubu – …, nevyvinuté listy kapradin (nutné 2× – 3× uvařit v čerstvé vodě – na zbavení jedovatého slizu), mravenčí larvy, med divokých včel (i s plásty a larvami), jedlé části orobince, různé jedlé květy, …

Karolina30

Bylinky miluji. Dělám si domácí bylinkové směsi nebo z bylinek vařím, výroba čajů apod. Bylinky přitom na pěstování nejsou náročné.
Ze šalvěje vařím třeba šalvějový čaj, tymián pěstuji pro různá jídla.
Moje bylinky najdete:
http://makova-panenka.cz/pes­tovani/pestova­ni-salveje-cim-mene-se-o-ni-starame-tim-lip-se-salveji-dari/
http://makova-panenka.cz/pes­tovani/rozmaryn-pestovani-rozmarynu-v-kvetinaci-na-zahrade-mnozeni-a-prezimovani/?vy­jizdejici-panel
nebo recept na domácí polévkovou směs tady:
http://makova-panenka.cz/ra­dy/domaci-polevkove-koreni-bez-chemie-jenom-ze-zahradky-lesu-luk-a-strani/

štamgast

Ne.

gecco

Emefej
😉
Tomu se říká důvěra v manželku…
😉

Emefej

Kdybych to nedal, tak mě večer nepustí s chlapama do hospody.

gecco

😉

Kruciš, ještěže u ´nás´ vařím já, i čaje…
😉