annas

Vyrábí se u nás či ve světě pšeničné pivo? Český sládek Poupě tvrdil: pšenici na koláče, oves pro koně, ječmen na pivo..

Pokud ano, ochutnal je někdo z vás?

Nejlepší odpověď
dědapetr

Poupě říká : „Pšenici na koláče, oves pro koně, ječmen pro pivo“. Ve světě se však pšenice pro výrobu piva používá dále např. v Belgii (Hoegarten, Lambic), ale především v Německu (známé Weisse či Weizen).

Dnes pod pojmem pšeničné pivo typu rozumíme skupinu vzájemně příbuzných piv Weizenbier, které je oblíbeno zejména v Bavorsku. Lze je stručně charakterizovat jako piva se silnou intenzitou vůně a chutě kde převládá banánový 4-vinylguajakol, silným řízem a plností a s nízkou intenzitou hořkosti jemného charakteru. Jejich charakteristickým rysem je většinou světle žlutá barva (i když může být i polotmavá až tmavá), vysoká pěnivost a většinou zákal způsobený kvasinkami a vyšším obsahem bílkovin.

http://pivopra­ha.cz/?sekce=clan­ky&jazyk=cz&id=25

Další odpovědi
dudu

Pšeničné pivo vyrábí pivovar Černá Hora a chutná velmi dobře:
Velen – pšeničný nefiltrovaný světlý ležák
Původ názvu: Má souvislost se sedmizubým hřebenem v logu pivovaru. Sedmizubý hřeben zakomponovali do svého erbu páni z Boskovic pravděpodobně na základě pověsti o ptáčníku Velenovi, s nímž se také váže vznik jména města Boskovice.
Chuť: Svrchně kvašené pivo, při jehož výrobě je nejméně jedna polovina sladu připravena z pšenice. Druhem kvasnic a typem kvašení je docílena jedinečná harmonie chuti, v chuti převažuje nasládlá a ovocná chuť. Světlá sž slámová barva, volně plovoucí kvasnice způsobují zákal, tím je pivo neprůhledné a má bohatou pěnu. Pšeničné pivo voní po kvasnicích a je možné v něm naleznout mnoho rozličných ovocných vůní.
Obsah alkoholu: 4,8 %
Balení: NRW láhve v přepravkách 20 × 0,5 l
Plnění: do KEG sudů 20 l

žolik

Ne pšeničné pivo neumým si představit chuť,neslyšela,vím že pivo se dá vařít z ječmené,mám za to pšenice na koláče je to pravé.

Zdroj: žolík

Kerberus

Žolíku, žolíku, ten váš pravopis snižuje úroveň vašich odpovědí.