Vyrábí se třiceti karátové zlato?

Nejlepší odpověď
arygnoc

nedá sa dosiahnuť rýdzosť nad 100%.
keď si pozriete definíciu karátu, tak zistíte, že karát je (okrem iného) 1/24 hmotnosti drahého kovu celkovej hmotnosti.
24 karátové zlato teda obsahuje 100% zlata.

Zdroj: http://co-to-je.sk/spresne­.php?dotaz=kar%C3%A­1t

Další odpovědi
marci1

Asi ne, ryzí zlato je 24 karátové.

Kura

Určitě ne. 24 karátů je ryzost zlata 999/1000 a vyšší nelze dosáhnout.

zjentek

Ne. Nejčistší zlato bylo v historii zaznamenáno u židů. Takto sofistikované zlato, uložené nyní v Izraeli, se v přírodě ani nevyskytuje a bylo zřejmě vytvořeno nějakou transmutací v dávné historii. Odhaduje se, že je to totéž zlato, kterým sponzorovali Adolfa, než se s nimi přestal chtít dělit
Doplňuji:
..a tím myslím ryzost 999,9999% Au, které se jim podařilo vyrobit. 100%ní není, v přírodě se počítám možná vyskytuje zlato 999,9 % obsahu

zjentek

..tudíž 24k zlato bohužel v sobě nemá 100% Au ,)