Avatar uživatele
zzzzz

Vyrábí se páková baterie z nerezu, nebo je to jen do takové barvy nalakované?

Po šesti letech mi prorezavěla, úplně upadl ten vodovod. Ten závit sežrala rez. Jsem si vždy myslela, že jsou nerezové ☹

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, briketka10, marci1, petra15, anonym před 3692 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

Odpoveď byla označena jako užitečná

Baterie bude z nerezu,
ale asi ten šroubovací
materiál ne mám ji 10
let a zatím v pořádku
trochu mi prokluzuje
ale neumím ji utáhnout :(
Doplňuji:
takže prdlajz
může být pochromovaná i mosazná ?!
http://www.no­vinky.cz/bydle­ni/tipy-a-trendy/278751-kvalitu-vodovodni-baterie-jen-podle-vzhledu-nepozname.html

Upravil/a: briketka10

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
iceT

To mi dokonce zůstala v ruce i ta páka …

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Dochy

Maličko poopravím… pokud se nemýlím, pak tělo bývá zpravidla z mosazi. Povchově pokovené chromem. Je možné, že některé ty dizajnové hranaté jsou z nerezu… z blízka jsem je radši neviděl.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
petra15

Na materialu v nekterem pripade nezalezi.
Mas-li "silnejsi"vodu (Ph), zere ti med snad jeste rychleji, nez zelezo…s tim nic nenadelas…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

je to všechno měděný ..pokud to teda nemáš od ťamana- to by pak bylo z plastu, takže nerez :o
Doplňuji:
..no tak samozřejmě- píši měď, ale myslím mosaz. Mosazný je to kvůli tvrdosti a kde na to není zapotřebí brát zřetel, tak tam je to měděný :o

Upravil/a: zjentek

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

může být z nerezu ale častěji bývá z mosazi s tvrdým pochromováním,proto to je stříbrné. Jinak nějaký šunty a také staré armatury a baterie mohou být ocelové,proto to zrezlo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzzz

ice T tak ta tam naštěstí zůstala, to nevím jak bych zastavila vodu. Pro jistotu řeknu manželovi, ať mi dá odborné školení, kde máme doma hlavní uzávěr vody 🙂

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Ono to jde zastavit i bez té páky,uprostřed toho bazmeku je něco jako páčka,tou se dá hýbat a ovládat voda,jen to vypada jak u blbů na dvoře.

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Moje babička má baterii starou asi 40 let, není páková, má umělé kohoutky, a sem tam do mi mění jen těsnění.

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

No jo – ´stařičká´ kvalita – taky mám ještě schované frézy na sedla, takových baterií by byla škoda se zbvovat.

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

ta jak mi prokluzuje tu mám u dřezu
byla drahá přes 2 tisíce nemůžu na
ni vzít velký nářadí, abych ji nezničila,
tak musím zas otravovat souseda chjo..

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Mi také zrezivěla dřezová, teď tam mám vodotrysk.

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Zjentku nesmíš tak moc dobře odpovídat, už si mi zas vyčerpal všechny palečky a já ti teď žádný nemůžu dát 🙂

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Dal jsem Zjentkovi palec ´za tebe´ – je to ´hezká´ odpověď, ale ne zcela pravdivá…
😉
Kovové baterie se obvykle dělají z mozazi a chromují (jak píše Dochy), některé se dokonce pokovují tvrdochromem (´česaný´ chrom). A u některých se těla opravdu dělají i z nerezi.

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

malá nápověda: no je fakt, že je to příliš patrné ..jak se ty počty bodů u jednotlivců striktně dodržují, aniž by si to zúčastnění jakkoliv ovlivňovali

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Mě nenapálí, já jsem hned vzala z ledničky magnetku a zkoušela, zda je měděná, není magnetka se udržela 🙂

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zjentek

a jak se poznává měď, mosaz a nerez magnetem? Jestli ti tam ten magnet držel, tak to vem do toho železářství, kdes to koupila a rozbij tím majiteli hlavu :o

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

😉
Ale nerez je často také nemagnetická…
😉

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Já vím, že je nerez magnetická, ale měď není 🙂

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

nerez bývá nemagnetická (ale je více druhů s různými vlastnostmi). Nemohla by to být ještě nějaká litina? I když je nerez trochu magnetická, magnetka se na ní obvykle neudrží.

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

No tak na té moji baterii drží magnetka jak přilepená, baterie je z Obi. Stála cca 2000kč.

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
zzzzz

Dík 🙂

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Jikra

Máš recht, akorát že ty z nerezu jsou uplně v jiné cenové kategorii.

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

No jo – ´obyčejnou´ pochromovanou koupíš už tak okolo pětiset, nerezové designovky začínají na desetinásobku (tedy – ty levnější).
😉

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
briketka10

mowlo

tak myslíš, že já mám nerezovou
stála něco přes dva tisíce ? moje
mamka si kupovala levnější okolo
700 ke dřezu ta je asi chromovaná
co ?

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Nerezová za 2000 – to by musela být nějaká výrazná ´akce´, i chromované lze koupit i za více peněz. Okolo 700 je chromovaná skoro jistě.
Chrom od nerezi lze poznat podle´barvy´ (lesku) – například vůči nerezovému dřezu je chrom ´světlejší´. Ale s jistotou to poznáš, když vyšroubuješ perlátor (nebo jiné ukončení ramínka) a koukneš dovnitř na závit – pokud má stejnou barvu jako venek, jde o nerez (vnitřky se nechromují, takže u chromované baterie je vnitřek hnědý, případně mírně do zelena).

před 3692 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek