Zlatý

Vyrábí se páková baterie z nerezu, nebo je to jen do takové barvy nalakované?

Po šesti letech mi prorezavěla, úplně upadl ten vodovod. Ten závit sežrala rez. Jsem si vždy myslela, že jsou nerezové :-(((

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Baterie bude z nerezu,
ale asi ten šroubovací
materiál ne mám ji 10
let a zatím v pořádku
trochu mi prokluzuje
ale neumím ji utáhnout :(
Doplňuji:
takže prdlajz
může být pochromovaná i mosazná ?!
http://www.novinky.cz/…

Další odpovědi:

Zlatý

To mi dokonce zůstala v ruce i ta páka ...

Stříbrný

Maličko poopravím... pokud se nemýlím, pak tělo bývá zpravidla z mosazi. Povchově pokovené chromem. Je možné, že některé ty dizajnové hranaté jsou z nerezu... z blízka jsem je radši neviděl.

Bronzový

Na materialu v nekterem pripade nezalezi.
Mas-li "silnejsi"vodu (Ph), zere ti med snad jeste rychleji, nez zelezo....s tim nic nenadelas....

Zlatý

je to všechno měděný ..pokud to teda nemáš od ťamana- to by pak bylo z plastu, takže nerez :o
Doplňuji:
..no tak samozřejmě- píši měď, ale myslím mosaz. Mosazný je to kvůli tvrdosti a kde na to není zapotřebí brát zřetel, tak tam je to měděný :o

Stříbrný

může být z nerezu ale častěji bývá z mosazi s tvrdým pochromováním,proto to je stříbrné. Jinak nějaký šunty a také staré armatury a baterie mohou být ocelové,proto to zrezlo.

Diskuze k otázce

Zlatý

zzzzz

ice T tak ta tam naštěstí zůstala, to nevím jak bych zastavila vodu. Pro jistotu řeknu manželovi, ať mi dá odborné školení, kde máme doma hlavní uzávěr vody :-))))

Zlatý

iceT

Ono to jde zastavit i bez té páky,uprostřed toho bazmeku je něco jako páčka,tou se dá hýbat a ovládat voda,jen to vypada jak u blbů na dvoře.

Zlatý

zzzzz

Moje babička má baterii starou asi 40 let, není páková, má umělé kohoutky, a sem tam do mi mění jen těsnění.

anonym

No jo - ´stařičká´ kvalita - taky mám ještě schované frézy na sedla, takových baterií by byla škoda se zbvovat.

Zlatý

briketka10

ta jak mi prokluzuje tu mám u dřezu
byla drahá přes 2 tisíce nemůžu na
ni vzít velký nářadí, abych ji nezničila,
tak musím zas otravovat souseda chjo..

Zlatý

zzzzz

Mi také zrezivěla dřezová, teď tam mám vodotrysk.

Zlatý

zzzzz

Zjentku nesmíš tak moc dobře odpovídat, už si mi zas vyčerpal všechny palečky a já ti teď žádný nemůžu dát :-)))

anonym

Dal jsem Zjentkovi palec ´za tebe´ - je to ´hezká´ odpověď, ale ne zcela pravdivá...
;-)
Kovové baterie se obvykle dělají z mozazi a chromují (jak píše Dochy), některé se dokonce pokovují tvrdochromem (´česaný´ chrom). A u některých se těla opravdu dělají i z nerezi.

Zlatý

zjentek

malá nápověda: no je fakt, že je to příliš patrné ..jak se ty počty bodů u jednotlivců striktně dodržují, aniž by si to zúčastnění jakkoliv ovlivňovali

Zlatý

zzzzz

Mě nenapálí, já jsem hned vzala z ledničky magnetku a zkoušela, zda je měděná, není magnetka se udržela :-)))

Zlatý

zjentek

a jak se poznává měď, mosaz a nerez magnetem? Jestli ti tam ten magnet držel, tak to vem do toho železářství, kdes to koupila a rozbij tím majiteli hlavu :o

anonym

;-)
Ale nerez je často také nemagnetická...
;-)

Zlatý

zzzzz

Já vím, že je nerez magnetická, ale měď není :-)

Stříbrný

Dochy

nerez bývá nemagnetická (ale je více druhů s různými vlastnostmi). Nemohla by to být ještě nějaká litina? I když je nerez trochu magnetická, magnetka se na ní obvykle neudrží.

Zlatý

zzzzz

No tak na té moji baterii drží magnetka jak přilepená, baterie je z Obi. Stála cca 2000kč.

Zlatý

zzzzz

Dík :-)

Stříbrný

Jikra

Máš recht, akorát že ty z nerezu jsou uplně v jiné cenové kategorii.

anonym

No jo - ´obyčejnou´ pochromovanou koupíš už tak okolo pětiset, nerezové designovky začínají na desetinásobku (tedy - ty levnější).
;-)

Zlatý

briketka10

mowlo

tak myslíš, že já mám nerezovou
stála něco přes dva tisíce ? moje
mamka si kupovala levnější okolo
700 ke dřezu ta je asi chromovaná
co ?

anonym

Nerezová za 2000 - to by musela být nějaká výrazná ´akce´, i chromované lze koupit i za více peněz. Okolo 700 je chromovaná skoro jistě.
Chrom od nerezi lze poznat podle´barvy´ (lesku) - například vůči nerezovému dřezu je chrom ´světlejší´. Ale s jistotou to poznáš, když vyšroubuješ perlátor (nebo jiné ukončení ramínka) a koukneš dovnitř na závit - pokud má stejnou barvu jako venek, jde o nerez (vnitřky se nechromují, takže u chromované baterie je vnitřek hnědý, případně mírně do zelena).

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 929
Zlatý mosoj 862
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 296
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 234
Zlatý annas 224

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.