JájsemRaibek

Vyrábí se nebo byl by problém vyrobit zámek na kolo na dálkové ovládání?

Byl by problém vyrobit elektromagnet s výsuvnou tyčkou, který by byl upevněn na vidlici a tyčka by se vysunula do drátů, čímž by se zabránilo otáčení kola?
To celé by pak mohlo být na dálkové ovládání. Samozřejmě, že by klidně stačilo dálkově tak 1–2 metry.
Mě tak napadá nějaké zařízení s dvěma elektromagnety. Jeden by se vysunul z vidlice do drátů a druhý schovaný by zajistil ten první elektromagnet před zatlačením.
Vyrábí se něco takového nebo by to bylo moc složité?

Nejlepší odpověď
Kepler

Jestli se to vyrábí, to nevím, ale technicky to možné je. Já mám na svém motokole pohybový alarm o velikosti zapalovače (na baterku 9 V), asi za 3 stovky. Nejdřív hlasitě mňoukne, při dalším pokusu začne ječet tak, že každý vezme roha. Ani nemusím zamykat.

Další odpovědi
gecco

A donde ti baterka…
Zamkne se anebo odemkne…?
😉
Není problém to vyrobit…
At tak či tak…
😉

Dochy

Problém je

  1. Aby to nebylo dražší než to kolo
  2. Jak přesně to má fungovat… Abys pak neskončil u soudu s ublížením na zdraví (i zloději mají svá práva a někdy mají těch práv i více než Ti co vydělávají poctivě)