zjentek

Vyrábí se maggi hydrolýzou?

A pokud ano, tak jakoukterou?

Nejlepší odpověď
Lamalam

Jak konkrétně se vyrábí pravé Maggi nevím, ale obecně se tekuté polévkové koření vyrábí hydrolytickým štěpením živočišných i rostlinných surovin, zejména keratinu, tvarohu, kaseinu, masové moučky, kvasnic, sojových bobů, rýže, obilných klíčku apod. Dále se mohou přidávat zeleninové, houbové a masové extrakty a řada dalších látek, třeba kyselina chlorovodíková, jedlá soda, aktivní uhlí apod.

Další odpovědi
Janec

Pokut máte na mysli glutaman sodný( či kyselinu glutamovou) tak ten se vyrábí hydrolýzou různých bílkovin, nejčastěji z bílkovin kvasinek které se pěstují na méně kvalitních bramborách a jiných na škrob bohatých plodinách.(glutaman sodný se značně podílí na chuti těchto dochucovadel). Dříve se používal tuším sójový hydrolyzát.(kon­krétně maggi se vyrábělo podle původní receptury že sójových bobů, viz: https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Maggi.