Avatar uživatele
elektrikář

Vyrábí se ješte přísada do kávy z melty Cigorka.

Přísada do kávy mého dětství.

Doplňuji:
Melta byl jeden komponent a kostky cigorky druhý, Ptal jsem se na to v maketu. Koukali na mne jak na marťana co to po nich chci,

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3966 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
badisko

jo jedze dnes se to jmenuje napr… Caro nebo klasicky Melta…

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Proč ses nezeptal rovnou, když jsi na totéž téma odpovídal?
viz odkaz:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vzpominate-si-na-cikorku-zitovku-ci-jine-kavoviny-kdy-a-z-ceho-se-tyto-nahrazky-kavy-zacaly-vyrabet

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym, beer Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Klasickou „kávu“ z cikorky (pražené čekanky) jsem dlouho neviděla, ale kdysi jsem si koupila tohle špaldové „kafe“, kde je cikorka zastoupena (20%). Není to vůbec špatné. Myslím, že to nebude problém sehnat, měli to v nějaké Zdravé výživě.
http://www.bi­oletnany.cz/sor­timent/napoje/ka­va-a-kavove-nahrazky/obilne-kavy-bio/biolinie-instantni-spaldove-kafe-s-cikorkou-bio/
Doplňuji:
Aha. Ty myslíš ty kostky rozpustné. Ptala jsem se mamky, ta na ně taky vzpomínala a říkala, že dnešní (instantní) výrobky se s nimi ovšem nedají srovnat. Měly prý hodně výraznou a zajímavou chuť. Škoda, no…

Upravil/a: Damiana

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

cikorky se vyrábějí samy – ba dokonce se přemnožují…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Damiana Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Jako kluk si pamatuji, že jsme doma dělali bílé kafe z mléka a melty. Bylo to dobré, zejména když matka upekla povidlové nebo makové buchty.
Kdo byl na vojně pamatuje kávu z vojenských kávovinových kostek zvanou „nafta“. Nakonec to nebylo vůbec špatné. Jestli v ní byl bróm nevím ! Pokud byl tak na mně tenkrát určitě nepůsobil ! Asi vyzkouším co je na trhu.
Doplňuji:
Tak se mně ještě vybavila žitovka. U nás na vesnici se melta moc nekupovala, ale kupovala se žitovka a cikorka zvlášť a každý si to míchal podle své chutě.

Upravil/a: mosoj

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Krepy

Ano ano, cikorka se ještě vyrábí :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek