elektrikář

Vyrábí se ješte přísada do kávy z melty Cigorka.

Přísada do kávy mého dětství.

Doplňuji:
Melta byl jeden komponent a kostky cigorky druhý, Ptal jsem se na to v maketu. Koukali na mne jak na marťana co to po nich chci,

Nejlepší odpověď
badisko

jo jedze dnes se to jmenuje napr… Caro nebo klasicky Melta…

Další odpovědi
anonym

Proč ses nezeptal rovnou, když jsi na totéž téma odpovídal?
viz odkaz:

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/vzpominate-si-na-cikorku-zitovku-ci-jine-kavoviny-kdy-a-z-ceho-se-tyto-nahrazky-kavy-zacaly-vyrabet

Damiana

Klasickou „kávu“ z cikorky (pražené čekanky) jsem dlouho neviděla, ale kdysi jsem si koupila tohle špaldové „kafe“, kde je cikorka zastoupena (20%). Není to vůbec špatné. Myslím, že to nebude problém sehnat, měli to v nějaké Zdravé výživě.
http://www.bi­oletnany.cz/sor­timent/napoje/ka­va-a-kavove-nahrazky/obilne-kavy-bio/biolinie-instantni-spaldove-kafe-s-cikorkou-bio/
Doplňuji:
Aha. Ty myslíš ty kostky rozpustné. Ptala jsem se mamky, ta na ně taky vzpomínala a říkala, že dnešní (instantní) výrobky se s nimi ovšem nedají srovnat. Měly prý hodně výraznou a zajímavou chuť. Škoda, no…

quentos

cikorky se vyrábějí samy – ba dokonce se přemnožují…

mosoj

Jako kluk si pamatuji, že jsme doma dělali bílé kafe z mléka a melty. Bylo to dobré, zejména když matka upekla povidlové nebo makové buchty.
Kdo byl na vojně pamatuje kávu z vojenských kávovinových kostek zvanou „nafta“. Nakonec to nebylo vůbec špatné. Jestli v ní byl bróm nevím ! Pokud byl tak na mně tenkrát určitě nepůsobil ! Asi vyzkouším co je na trhu.
Doplňuji:
Tak se mně ještě vybavila žitovka. U nás na vesnici se melta moc nekupovala, ale kupovala se žitovka a cikorka zvlášť a každý si to míchal podle své chutě.

Krepy

Ano ano, cikorka se ještě vyrábí :)