Janec

Vyrábí se chlorid draselný také z mořské soli, ve které je také (vedle NaCl) obsažen?Jak?

Doplňuji:
Lamalam, a z čeho pak se ten KaOH vyrábí? Já tuším že elektrolýzou KCl.

Nejlepší odpověď
Lamalam

Chlorid draselný se vyrábí neutralizací hydroxidu draselného kyselinou chlorovodíkovou. Jeho získávání z mořské vody by bylo neekonomické.
Doplňuji:
Ano, KOH se vyrábí elektrolýzou KCl, ovšem nejedná se o chlorid draselný získaný z mořské soli, ale jde o vytěžené minerály sylvín nebo carnalit. Tyto draselné soli se ve velkém měřítku těží v Německu, Rusku, Kanadě, USA, Chile atd. Neutralizací KOH se pak získá čistý KCl pro další použití. V mořské soli je obsah KCl asi třicetkrát nižší, než obsah NaCl a proto se nevyplatí jeho získávaní z moře.

Další odpovědi
Emefej

Surový chlorid draselný se získává výhradně těžbou draselných solí. Separovat ho z mořské vody by bylo energeticky, tzn. i ekonomicky nevýhodné.