odik

Vypovídá síla proudícího vzduchu z bassreflexu o kvalitě subwooferu?

Mám ozvučení od SONY a většinu si toho řídí automatika. Celkový zvuk není špatný, ale při stejné hlasitosti v pasážích, kdy staré reproduktory z bassreflexu chrlily velké množství proudícího vzduchu, se tady skoro nic neděje. Subwoofer je zapnutý a basy jsou slyšet. Proudící vzduch z nich však dostanu až při hlasitosti, která by sousedům vadila. Nátrubek (i výkon) je o něco málo větší než u původních reproduktorů.
Vypovídá tedy nějak síla proudícího vzduchu o kvalitě subwooferu nebo je to pouze vedlejší efekt?

Nejlepší odpověď
gecco

Je to pouze „vedlejší efekt“ – množství a rychlost vzduchu proudícího In/Out je (resp. může) o něčem vypovídat – ale určitě to není kriterium pro stanovení kvality repráků…
___
Pro malé prostory (byt) si vyber spíše malé (objemově) repráky…
😉

Další odpovědi
anonym

řekl bych, že přes bassreflexový nátrubek projde vzduch, který se vytvoří pohybem reproduktoru. pak tedy záleží na velikosti reproduktoru, síly signálu, velikosti nátrubku, velikosti a tlumení ozvučnice

xxx3

Pokud chceš subwoofer používat jako nějaký větrák, tak to asi roli v posouzení kvality hraje.