Výpovědní lhůta – poslední den=noční směna

Dobrý den, momentálně jsem ve výpovědní lhůtě, která mi končí 31.8.2011. Od 1.9.2011 se ze mě stává student. A teď k problému.. Zaměstnavatel mi na poslední den (tj. 31.8.) naplánoval noční směnu a já se ptám, zda je to možné? Nemůžu jít přeci z práce rovnou do školy. Na požadovanou změnu směny zaměstnavatel nereagoval. Navíc, poslední 3dny v tomto měsíci jsou víceméně přesčasové, hodinový úvazek jsem již splnil. Je tedy možné, aby mi zaměstnavatel dal na poslední den výpovědní lhůty noční směnu? A co se může stát pokud na tuto směnu nedorazím? Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
baghira

Jak píše Drap, je to o lidském přístupu. Nicméně tvůj pracovní poměr končí 31. 8. sekundu po 23:59:59. To by si měl i zaměstnavatel uvědomit. Takže celou směnu nemůžeš (a vlastně ani nesmíš) dělat.

Další odpovědi
Drap

Je to o lidském přístupu. Ale pořád jste zaměstnanec a musíte dodržovat smlouvu . To že jdete druhý den do školy, neni problémem zaměstnavatele. Pokud nenastoupíte, hrubě porušíte pracovní kázeň a pokud by vaším jednáním vznikla firmě škoda, může po vás požadovat náhradu.