tazalka

Výpovědní lhůta a dovolená, jak to je?

Pracuji jako zástup za mateřskou a teď mi byla nabídnuta jiná práce. Jaká je výpovědní lhůta, dva měsíce, nemůže být kratší?… lze se ze zaměstnavatelem dohodnout na kratší době?
A pokud ne, je možné si vzít ten druhý měsíc dovolenou a nastoupit do té druhé práce?
Dovolenou bych si vyčerpala celou – jen u toho zaměstnavatele a u druhého mi „naskočí“ nová dovolená nebo mám za rok nárok jen na 4 týdny a je jedno kolik zaměstnavatelů vystřídám?… Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Drap

Nejlépe se dohodnoutse zaměstnavatelem na odchodu. Nárok na dovolenou 4 týdny, pokud neni stanoveno jinak. Čerpat lze u každého zaměstnavatele jen tolik dovolené ,jaká vyplývá z poměrné části odpracovaného roku.