coudi

Vypoved životního pojištění a jeho následné zdanění

Dobrý den. Každý rok (od 2006) uplatnuji odpocet z zivotniho pojisteni ve výssi 5858Kc/rok. Pokud ted vypovim smlouvu musim dan zpetne doplatit za vsechny roky, nebo nemusim nebot pokud je vydelek nizsi nez 6000,–Kc rocne neni nutne jej zdanovat a uvadet do příjmu fyzických osob ke zdaneni. Diky za odpoved.

Odpovědi
anonym

Daň nemusíš doplácet zpětně.

fablen

Pokud smlouvu vypovíte, podáte si daňové přiznání, kde jako příjem uvedete celkovou částku, kterou jste si za ty jednotlivé roky uplatňovala a tuto celou částku ZDANÍTE !!