Výpověd ze zdravotních důvodů po prac. úraze

Dobrý den, pracuji u PČR kde se mi v listopadu 2009 stal prac. úraz přetržení vazu v koleni (vše patřičně podloženo a zadokumentováno) již jsem byl před LPK kde mi prodloužili nemocenskou na základě pooperační rehab., nyní se blíží druhý termín LPK, mám již po rehab. ale stále mám dost problémy. Lékařka mi tvrdí že mi neschopnost již LPK neprodlouží a pro ortopeda vypsala žádánku, zda budu schopný výkonu služby, sám cítím že to hned tak nepůjde ☹ Pokud dostanu výpověd, mám alespoň nárok na odstupné nebo jiné peníze? Moc děkuji za každou radu.
Sládek

Odpovědi
Fidel

Je to blbá rada, ale obraťte se na právníka.

slimaczek

Co se týče náhrady škody za vzniklý úraz náleží vám mimo jiné i náhrada za ztrátu na služebním příjmu po skončení neschopnosti ke službě podle § 103 zákona 361/2003 Sb. o služebním poměru. Musíte splňovat určité podmínky pro vyplacení této náhrady. Např. zaměsatnavatel vás nepropustí, ale přeřadí na jinou práci ze zdravotních důvodů, která je méně placená, musí vám potom tedy dorovnat plat. Pokud vás ze zdravotních důvodů propustí a vy si vyděláte méně než předtím jako příslušník PČR, opět vám musí dorovnat plat. Nebude to jednoduché, také doporučuji obrátit se na právníka.