dohnalka79

Výpověď ze strany zaměstnavatele

Prosím o radu.Může mi zaměstnavatel ve zkušební době napařit porušení pracovní kázně jen tak aby se pomstil?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Může, bohužel je na tobě prokázat opak.

A ve zkušební době bohužel zákon umožňuje zrušit pracovní poměr okamžitě. Já být poslanec tak to hned zakážu.

To je jen sprostá šikana ze strany zaměstnavatele.

Další odpovědi
suaeda

Bohužel zákoník práce je pro zaměstnance (i pro ty slušné a pracovité) stálou novelizací čím dál tím horší.

lexx

Zákoník práce je zbraň v ruce zaměstnavatele šitá na míru jeho potřeb. Ve zkušební lhůtě lze dát výpověď i bez udání důvodu, prostě když se šéf blbě vyspí, má opici ze včerejší chlastačky nebo se pohádal s manželkou či odběratel nezaplatil. Je to smutné ale zaměstnanec je zde zcela bezbranný, vystaven jeho zlovůlí, zlotřilosti.

baghira

Zaměstnavatel nemá zapotřebí ve zkušební době nikomu cokoliv napařovat, protože ve zkušební době ti může ukončit pracovní poměr i bez uvedení důvodu. Stejné právo máš samozřejmě i ty.