Výpověď z nájemního bytu

Dostala jsem se opravdu do nelehké životní situace.Bohužel jsem nezaplatila 5měsíců nájem.Vše jsem chtěla doplatit,ale mezitím mi přišlo rozhodnutí o výpovědi z bytu.Byla jsem v neschopnosti,ztrá­ta zaměstnání a manžel přes zimu opravdu neměl vysoký plat.Pokud bych zaplatila ,byla by možnost získat byt zpět?Máme 2 nezletilé děti.Zajímá mě také žaloba na určení o neplatnosti,dě­kuji za odpověd'

Odpovědi
standa

Pronajímatel postupoval v souladu s občanským zákoníkem (§ 711/2.b).

Toto rozhodnutí může zvrátit jen nová DOHODA s pronajímatelem.

Žaloba na neplatnost výpovědi nemá šanci na úspěch.

DOPORUČUJI:
Pronajímatele požádejte o stažení výpovědi a jako garanci, že to myslíte vážně, mu složte kauci ve výši trojnásobku nájemného.

Přeji hodně štěstí…, to budete potřebovat.

§ 711/2.b)

Pronajímatel může vypovědět nájem bez přivolení soudu jestliže nájemce(…)neza­platil nájemné(…)ve výši odpovídající trojnásobku měsíčního nájemného(…)