Výpověd z důvodu odmítnutí práce

Pracuji u BA jako strážný jsem v plném inv.důchodu a mám prac.smlouvu na neurčito.Z důvodu zhoršení zdrav.stavu jsem byl přeřazen na pro mě nevyhovující a špatně dostupnou vzdálenou 80km práci od místa bydliště.Práci jsem odmítnul pro mou těžkou nemoc chci se zeptat zda mi zaměstnavatel může dát výpověd za odmítnutí práce a zda mám narok na odstupné a v jaké výši moc děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Tato otázka již byla částečně zodpovězena na jiném místě (viz odkaz níže).

Co se týká odstupného, tak sděluji, že ve vašem případě se spíše kloním k názoru, že výpověď je neplatná, přeřadit vás vzhledem k ustanovení § 41/6 nemohou a o odstupném proto nelze hovořit.

Možná by pro zaměstnavatele bylo schůdné, aby přistoupil na váš návrh DOHODY, že skončíte pracovní poměr z tzv. organizačních důvodů a v tom případě byste měl nárok na odstupné.

Dlužno podotknout, že standardní výše odstupného je trojnásobek vašeho průměrného výdělku. Je však ke zvážení, zda by nebylo taktičtější jít do ´nejistého´ vyjednávání s nabídkou, že nebude požadovat 3 platy, ale pouze platy dva.

Závěrem uvádím, že pokud na váš zhoršený zdravotní stav existuje lékařský POSUDEK vydaný zařízením závodní preventivní péče vašeho zaměstnavatele a tento posudek by jednoznačně prokázal, že stávající práci nemůžete vykonávat, pak přeřazen být můžete a případnou výpověď podle § 52/d dostat můžete...

Zdroj: http://odpovedi.cz/otazky/odmi tnuti-prace-na-jine-pracoviste

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.