Výpověď ve zkušební době a nemocenská

Dobrý den,13.1.jsem nastoupila do práce,
dostala jsem smlouvu na dobu neurčitou se zkušební dobou na 3 měsíce.Od 4.3.jsem na neschopence.Vedoucí mi řekla po 14 dnech,že mě už v práci nechtějí,že mají za mě náhradu a mám dát já sama k 31.3.výpověď ve zkušební době.Já jsem řekla, že odejít nechci a výpověď jsem nepodala.Mám čekat až mi dá výpověď zaměstnavatel? Udělala jsem správně? Stále ještě marodím.

Nejlepší odpověď
standa

Upřímně řečeno, ono je ve vaší situaci úplně jedno zda jste ´požadavek´ zaměstnavatele (abyste sama skončila prac.poměr ve zkušební době) odmítla nebo neodmítla.

Jakmile vám skončí pracovní neschopnost, tak nejspíš následující den obdržíte od zaměstnavatele oznámení o ukončení prac.poměru ve zkušební době.

Do zkušební doby se totiž nepočítá doba vaší nemoci*), takže zaměstnavatel bude mít dost času s vámi pracovní poměr ukončit.

*) § 35/2 Zkušební doba
O dobu překážek v práci, pro které zaměstnanec nekoná práci v průběhu zkušební doby, se zkušební doba prodlužuje.