Avatar uživatele
Registrovaný

Výpověď ve zkušební době

Nastoupila jsem 25.1.2010 do nového zaměstnání.Zkušební doba trvá 3 měsíce, tozn.do 24.4.2010?Nebo do konce dubna?Kdy nejpozději musím poslat výpověď?Ukončit prac.poměr musím do 24.4. nebo můžu do 30.4.Od 1.5. bych chtěla nastoupit na nové místo.Pokud skončím 24.4.budu se muset i kvůli 5 dnům přihlásit na ÚP?Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Zkušební doba uplyne přesně za 3 měsíce a nikoli až poslední den v měsíci. Je to tedy 24.4.2010 jak píšete. Výpověď ve zkušební lhůtě nepodáváte, pouze oznámíte zaměstnavateli, že již nepříjdete a končíte. Žádné lhůty nejsou stanoveny, pouze je uvedeno, že by se měla druhá strana informovat o této skutečnosti alespoň 3 dny předem.
Na úřadu práce se registrovat nemusíte, domnívám se, že těch 6 dní nemá až takový vliv na případný zápočet k odpracované době pro důchod. Měla byste jen mnoho papírování a stejně by vám nebyla vyplacena podpora.
Ještě malý dodatek k uvedené době: V případě, že jste byla v období od 25.1. do 24.4.2010 v pracovní neschopnosti, délka PN prodlužuje zkušební dobu. Domnívám se však že nejdéle o 14 dní.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

§ 66 Zrušení pracovního poměru ve zkušební době
(1) Zaměstnavatel i zaměstnanec mohou zrušit pracovní poměr ve zkušební době z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Zaměstnavatel však nemůže ve zkušební době zrušit pracovní poměr v době prvních 14 kalendářních dnů trvání dočasné pracovní neschopnosti (karantény) zaměstnance.
(2) Písemné oznámení o zrušení pracovního poměru podle odstavce 1 má být doručeno druhému účastníku zpravidla alespoň 3 dny přede dnem, kdy má pracovní poměr skončit.


Avatar uživatele
Zlatý

Jenom dodam,ze je ve Vasem zajmu zrusit prac.pomer-písemně- ,nebo ustne,ale za pritomnosti svědka(ne rodinneho prislusnika).Protoze jinak se muze stat,ze si zamestnavatel bude chtit na Vas zahojit mindrak a zminovane ukonceni ustni dohody popře s tim,ze mu např.vznikla financni skoda tim,ze jste nenastoupila do zamestnani.Bohuzel muze se to stat.
Pamatujte : co je psano to je dano.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.