erickapapric

vypoved v praci?? muzu na jit na neschopenku pokud jsem ji nepodepsala

chci se zeptat pokud jsem dostala vypoved kterou jsem ale nepodepsala a ni ji nevidela jenm mi o ni r rekli tak jeslti muzu jit na neschopenku????

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě můžeš. Pokud ti ji ovšem doktor vystaví. Ale získáš tím jen odložení problému.

Další odpovědi
anonym

Výpověď nemusíš podepsat, ale průkazně obdržet, tj. nejčastěji doporučeně, někdy i s dodejkou. Řeší ZP § 334 o doručování ze strany firmy vůči zaměstanci.
Pracovní neschopnost je uvedena v §§ 191 a 192, viz odkaz:
http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/zakonik-prace/cast8h1.aspx
(Nějak nedává smysl tvá rubrika Ostatní Hudba, film a TV, stejně jako je opět těsně vedle glosa od D.).