Avatar uživatele
dohnalka79

Výpověď v neschopnosti

Prosím o radu..Může mě zaměstnavatel propustit,když jsem s malou doma.Malá marodí,potvrzení od lékaře máme.Jsem ve zkušební době.děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Michal Kole před 4584 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
baghira

Ve zkušební době vás propustit může, i když ošetřujete člena rodiny. Kdybyste marodila vy, musel by počkat na ukončení neschopnosti (max. tři týdny).

reakce na zprávu: Jste ve zkušební době a zaměstnavatel se vás rozhodl propustit. Což ve zkušební době může velice jednoduše, a nemá důvod to komplikovat nějakýma paragrafama a pracovní kázní. Vaše eventuální nemoc to nanejvýš jenom o pár dní oddálí, ale nezvrátí.

Podle mě nemá cenu kvůli tomu nějak šachovat s neschopenkou – prostě se přihlásíte na pracáku a buď si budete hledat štěstí u jiné firmy nebo to zkusíte na vlastní triko.
Berte to pozitivně – nejste první, a kratší nebo delší nezaměstnanost může být impulsem k nastartování větších životních změn, mnohdy k lepšímu. Přeju hodně štěstí :DD

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
lexx

Je to nemilé ale může, zákoník práce mu dává plné právo k tomu kroku. Pokud máte ošetřování člena rodiny tak jste doma a tudíž nejste přínosem pro jeho business. Ani já s tím nesouhlasím ale je to tak. Kapitalismus, demokracie, volný trh. Jo…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek