dohnalka79

Výpověď v neschopnosti

Prosím o radu..Může mě zaměstnavatel propustit,když jsem s malou doma.Malá marodí,potvrzení od lékaře máme.Jsem ve zkušební době.děkuji

Odpovědi
baghira

Ve zkušební době vás propustit může, i když ošetřujete člena rodiny. Kdybyste marodila vy, musel by počkat na ukončení neschopnosti (max. tři týdny).

reakce na zprávu: Jste ve zkušební době a zaměstnavatel se vás rozhodl propustit. Což ve zkušební době může velice jednoduše, a nemá důvod to komplikovat nějakýma paragrafama a pracovní kázní. Vaše eventuální nemoc to nanejvýš jenom o pár dní oddálí, ale nezvrátí.

Podle mě nemá cenu kvůli tomu nějak šachovat s neschopenkou – prostě se přihlásíte na pracáku a buď si budete hledat štěstí u jiné firmy nebo to zkusíte na vlastní triko.
Berte to pozitivně – nejste první, a kratší nebo delší nezaměstnanost může být impulsem k nastartování větších životních změn, mnohdy k lepšímu. Přeju hodně štěstí :DD

lexx

Je to nemilé ale může, zákoník práce mu dává plné právo k tomu kroku. Pokud máte ošetřování člena rodiny tak jste doma a tudíž nejste přínosem pro jeho business. Ani já s tím nesouhlasím ale je to tak. Kapitalismus, demokracie, volný trh. Jo…