HotDog

Výpověď smlouvy z nájmu, ke kterému datu?

Rád bych dal výpověď z nájmu, mám 2měsíční výpovědní lhůtu, chci to tak, abych byl v bytě do konce Května, tz. od 1. Června už by měl pronajímatel byt k dispozici. Jde mi o to zda napsat výpověď k 31. Březnu nebo až 1. Dubnu? Aby pak nenastal problém v tom, že by v podstatě byt byl ještě 1. Června můj, a on se v případě potřeby nemohl ohánět že jsem načal nový měsíc, tak ho mám zaplatit. Děkuji za případne rady.
Doplňuji:
Děkuji moc všem za rady!!

Odpovědi
magorvkleci

na začátek výpovědi se vykašli: napiš její konec, ten je důležitý

Vypovídám nájemní smlouvu.
Posledním dnem nájmu bude 31. 5. 2014.

anonym

Nepiš do výpovědi datum, ke kterému posíláš výpověď, ale ke kterému chceš ukončit nájem.
A – podmínkou je doručení takové výpovědi pronajímateli do 31.1., výpovědní lhůta začíná běžet od 1. následujícího měsíce (následujícího po doručení výpovědi).
Doplňuji:
Není zač.
😉

Funna

výpovědní doba je doba, která musí proběhnout od oznámení, k samotném úkonu a chrání jak tebe (nemůže tě "vyhodit den ze dne z bytu), tak pronajímatele (může si shánět další podnájemníky), ale je to doba MINIMÁLNÍ…pokud napíšeš, že končíš 31.5. a doručíš mu to třebas dnes, tak prostě končíš 31.5 a nějaká výpovědní lhůta je bezpředmětná…

marci1

Vzor výpovědi z nájmu bytu nájemcem bytu :

Jméno a příjmení nájemce ………………..
Adresa ………………….

Věc: Výpověď nájmu bytu v domě č. 22 v Mozartově ulici v Příbrami

Na základě nájemní smlouvy ze dne ......... mám na dobu neurčitou pronajatý a užívám ( příklad ) byt 2 + 1 s příslušenstvím ve čtvrtém poschodí domu č. p. 22 v Mozartově ulici v Příbrami.

Nájem uvedeného bytu tímto vypovídám v dvouměsíční lhůtě, která počne běžet dnem 1. dubna 2014. Nájem tak skončí k 31. květnu 2014.

V Příbrami dne 31. března 2014

.............­.............­........
(Vaše jméno)