Avatar uživatele
HotDog

Výpověď smlouvy z nájmu, ke kterému datu?

Rád bych dal výpověď z nájmu, mám 2měsíční výpovědní lhůtu, chci to tak, abych byl v bytě do konce Května, tz. od 1. Června už by měl pronajímatel byt k dispozici. Jde mi o to zda napsat výpověď k 31. Březnu nebo až 1. Dubnu? Aby pak nenastal problém v tom, že by v podstatě byt byl ještě 1. Června můj, a on se v případě potřeby nemohl ohánět že jsem načal nový měsíc, tak ho mám zaplatit. Děkuji za případne rady.
Doplňuji:
Děkuji moc všem za rady!!

Zajímavá 0 před 3675 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
magorvkleci

na začátek výpovědi se vykašli: napiš její konec, ten je důležitý

Vypovídám nájemní smlouvu.
Posledním dnem nájmu bude 31. 5. 2014.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Nepiš do výpovědi datum, ke kterému posíláš výpověď, ale ke kterému chceš ukončit nájem.
A – podmínkou je doručení takové výpovědi pronajímateli do 31.1., výpovědní lhůta začíná běžet od 1. následujícího měsíce (následujícího po doručení výpovědi).
Doplňuji:
Není zač.
😉

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

výpovědní doba je doba, která musí proběhnout od oznámení, k samotném úkonu a chrání jak tebe (nemůže tě "vyhodit den ze dne z bytu), tak pronajímatele (může si shánět další podnájemníky), ale je to doba MINIMÁLNÍ…pokud napíšeš, že končíš 31.5. a doručíš mu to třebas dnes, tak prostě končíš 31.5 a nějaká výpovědní lhůta je bezpředmětná…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
marci1

Vzor výpovědi z nájmu bytu nájemcem bytu :

Jméno a příjmení nájemce ………………..
Adresa ………………….

Věc: Výpověď nájmu bytu v domě č. 22 v Mozartově ulici v Příbrami

Na základě nájemní smlouvy ze dne ......... mám na dobu neurčitou pronajatý a užívám ( příklad ) byt 2 + 1 s příslušenstvím ve čtvrtém poschodí domu č. p. 22 v Mozartově ulici v Příbrami.

Nájem uvedeného bytu tímto vypovídám v dvouměsíční lhůtě, která počne běžet dnem 1. dubna 2014. Nájem tak skončí k 31. květnu 2014.

V Příbrami dne 31. března 2014

.............­.............­........
(Vaše jméno)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek