Výpověď mám k 30.11.2010 a natupuji do nového pracovního poměru 4.12.2010 musím se hlásit na PÚ jak je to s pojištením.

Výpověď k 30.11.2010 nástup do nové práce k 4.12.2010. Mám se hlásit na PÚ? Kdo bude platit ty 3 dny pojištění?

Nejlepší odpověď
Jambalaya

Ty 3 dny nebude platit nikdo, vůbec to neřešte!

Další odpovědi
standa

Nikde se hlásit nemusíte a jak píše Jambalaya, nic neřešte 🙂

Pokud totiž nastane situace, že mezi dvěma pracovními poměry vznikne ´díra´ v řádu několika dní (jako ve vašem případě), tak se kupodivu NEMUSÍ platit ani jedno pojištění:

  1. sociální pojištění se neplatí, protože pro osoby bez zdanitelných příjmů NENÍ POVINNÉ, ale pouze dobrovolné
  2. zdravotní pojištění se neplatí, protože období bez příjmů netrvá CELÝ měsíc (§ 5.c zákona o veřejném zdrav.pojištění – viz zdroj)

btw:
Pracovní úřad s tím nemá, ve vašem případě, nic společného.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/vzp/cast2­.aspx

Hudler

No já bych tam zašel a zeptal se jich. Co když se něco stane?