Avatar uživatele
Registrovaný

Výpověď mám k 30.11.2010 a natupuji do nového pracovního poměru 4.12.2010 musím se hlásit na PÚ jak je to s pojištením.

Výpověď k 30.11.2010 nástup do nové práce k 4.12.2010. Mám se hlásit na PÚ? Kdo bude platit ty 3 dny pojištění?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Bronzový

Ty 3 dny nebude platit nikdo, vůbec to neřešte!

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Nikde se hlásit nemusíte a jak píše Jambalaya, nic neřešte :-)

Pokud totiž nastane situace, že mezi dvěma pracovními poměry vznikne ´díra´ v řádu několika dní (jako ve vašem případě), tak se kupodivu NEMUSÍ platit ani jedno pojištění:

a) sociální pojištění se neplatí, protože pro osoby bez zdanitelných příjmů NENÍ POVINNÉ, ale pouze dobrovolné

b) zdravotní pojištění se neplatí, protože období bez příjmů netrvá CELÝ měsíc (§ 5.c zákona o veřejném zdrav.pojištění - viz zdroj)

btw:
Pracovní úřad s tím nemá, ve vašem případě, nic společného.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/vzp/cast2.as px


Avatar uživatele
Pokročilý

No já bych tam zašel a zeptal se jich. Co když se něco stane?

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.