Výpověď dohodou ze strany zaměstnavatele

Dobrý den, chtěl bych se zeptat,pokud mi zaměstnavatel chce dát výpověď dohodou, kterou jsem měl uzavřenou na dobu neurčitou, mám nárok na odstupné v délce tří měsíců ? Ještě chci dodat, že mi dluží peníze za přesčasy(nemalá částka), jestli na ty mám také nárok.

Nejlepší odpověď
standa

Pojem ´výpověď dohodou´ je právně nesprávný…

…buď se jedná o VÝPOVĚĎ (kde běží 2 měsíční výpovědní doba) nebo se jedná o DOHODU (kde prac.poměr skončí datumem, na kterém se obě strany dohodly).

Nárok na odstupné máte v případě, kdy dostanete od zaměstnavatele výpověď podle § 52, odstavec a), b) nebo c).

A nebo pokud skončíte dohodou, ale z té dohody bude jasně zřejmé, že končíte z tzv. ´organizačních důvodů´ které jsou totožné jako v případě výpovědi dle § 52/a,b,c.

Zajímavý je váš dovětek o nezaplacených přesčasech. Pokud budu vycházet z toho, že váš nárok je prokazatelný a nesporný, tak můžete s úspěchem využít možnosti, které vám dává ustanovení § 56, odstavec b), a to, že můžete zaměstnavateli oznámit, že ukončujete pracovní poměr okamžitě a samozřejmě s nárokem na odstupné.

Pozor je zde však trošičku ošidné jak se počítají lhůty – podívejte se na odpověď na obdobnou otázku, na kterou odkazuji níže.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/mam-ihned-po-vypovedi-narok-napodporu-v-nezamestnanosti