Avatar uživatele
apoloni

výpověď a těhotenství

ahoj, dne 19.7.2011 jsem dostala výpověď ze strany zaměstnavatele z důvodu neuspokojivých výsledků – pracuji v call centru. od 1.8.2011 – 30.9.2011 mám dvouměsíční výpovědní lhůtu. Jestliže v této době otěhotním je tato výpověď neplatna? nebo mi skončí dne 30.9.2011? už teď vím že jestli otěhotním nastupuji okamžitě na rizikovku. předem děkuji za každou odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4663 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
HOMER

Na mateřskou se nastupuje až 8 týdnů před porodem(zdoj: http://www.socialni-davky.cz/materska-dovolena-2011 ),tudíž i když teď otěhotníš,výpověď bude normálně platit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
baghira

(svoji odpověď jsem smazal, protože to vlastně nebyla odpověď ale vyjádření velmi osobního názoru na některé věci) :))

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Džanička

Pokud nastoupíte na rizikové těhotenství, tak dostanete neschopenku, a zamestnavatel vám bude platit až do porodu, já jsem to měla také tak, ale rizikové těhotenství vám může napsat jen gynekolog, a ne že vy si řeknete a prostě půjdete.. Myslím, že práce v call centru není riziková práce, já jsem v tu dobu pracovala v automobilce na obrábění u mašiny s oleji, což rizikové bylo.. Výpověď dostanete normálně toho 1.9.2011, ale pokud budete na neschopence tak plat dostávat budete.. Nechápu proč chcete nastoupit na mateřskou jen proto aby jste si udržela plat, když stejně dostanete výpověď. Není lepší mít stálou práci, pak jít na mateřskou a po ní se tam vrátit??? Musíte si totiž uvědomit, že pokud nebudete chodit do práce (nevím přesně jak dlouho, asi půl roku), tak dostanete mateřskou minimální, to je 3800 Kč na 4 roky, bez možnosti výběru.. Aby jste se pak uživila!!!!!!!!!!­!!!!!!!!

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
apoloni

tak vim, uz od doktorky ze rizikove bych mela, protoze jsem ¨nemocna, nnei to vychcanost, ale proto ze kdybych byla na urade prace tak bych dostavala minimalni plat, nebo vubec zadny. a jeste otazka kdyz budu chodit do prace toho pul roku jak zminujete,tak narok na materskoíu budu mit klasicky ¨?

před 4663 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek