carli50

Poradíte mně, jak to bude s výplatou nemocenských dávek a vyplacením odstupného za situace v doplnění otázky?

Dobrý den,má výpověď je ke 31.1.2016. Za­městnavatel zrušil pracovní místo.Jsem invalidní důchodce (65).dostanu tříměsíční odstupné.Otázky zní. 1) když před 31.1.2016 půjdu marodit ,jak dlouhou dobu mě jako důchodci budou vypláceny nemocenské dávky . 2)bude vyplaceno odstupné v únoru ,přesto že budu marodit. děkuji

Nejlepší odpověď
ivzez

Onemocníte-li před koncem výpovědní doby, zastaví se posledním dnem
výpovědní doby její běh a zaměstnání skončí odpracováním zbytku výpovědní
doby po skončení nemoci. Ledaže byste zaměstnavateli před uplynutím
výpovědní doby sdělil, že na prodloužení netrváte.

Odstupné zaměstnavatel vyplatí spolu
s poslední výplatou po skončení zaměstnání.
_____

Pobíráte-li ID III. stupně, činí podpůrčí doba pro výplatu nemocenského maximálně 70 kalendářních dnů (odečítá se doba, po niž je nárok na náhradu mzdy za nemoc od zaměstnavatele).

Obojí – náhrada mzdy i nemocenské by náležely jen do skončení zaměstnání.
[Náhrada mzdy náleží jen do skončení zaměstnání u všech zaměstnanců.]

Více informací k nemocenskému najdete v zákoně o nemocenském pojištění
( http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-187 ) a na webu ČSSZ ( http://www.cssz­.cz/cz/nemocen­ske-pojisteni/dav­ky/nemocenske­.htm ).

carli50

Otázka důchodu. Invalidní důchod III. stupně se mění po dosažení 65 let na starobní. Jak to bude s dobou marodního u starobních důchodců kteří nepřerušili zaměstnání.Je to také 70 pracovních dní?