Výpověd a daně

Dostal sem výpověď k 30.11. a pak sem šel marodit a marodím dodnes.zaměstnavatel mi poslal zápočtovej list ale výpověď ještě ne je to normální? Také jsem chtěl asi tak před 3 týdny papíry na daně že si to udělám sám a nějak mi je nechtějí poslat volal sem tam tak 3*.ta firma je nejhorší co jsem kdy dělal účetní mi řekla že tam mají bordel a že neví kdy mi to pošlou co když to pošle pozdě a nestihnu to

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Nejprve základní fakta:
1. váš pracovní poměr (zatím) NESKONČIL
- podle ustanovení § 53/2 ZP (viz níže) pracovní poměr skončí až uplynutím výpovědní doby, která je po dobu nemoci PŘERUŠENÁ

2. vaším právem je však sdělit zaměstnavateli, že na ´prodloužení´ pracovního poměru netrváte..., takže pak by váš prac.poměr skončil 31.1.2010

3. nezávisle na výše uvedeném je POVINNOSTÍ zaměstnavatele vám předat potvrzení o zdanitelných příjmech za rok 2009, které potřebujete pro daňové přiznání

Dopopručuji:
a) oznámit zaměstnavateli, že netrváte na prodloužení prac.poměru s tím, že prac.poměr skončil ke dni 31.1.2010
b) vyzvat zaměstnavatele, aby vám NEPRODLENĚ předal potvrzení o příjmech za rok 2009
c) zaměstnavatele upozorněte, že pokud výzvu nedodrží, obrátíte se na Oblastní inspektorát práce, který je ´kontrolním´orgánem pro výkon pracovně-právních vztahů zaměstnavatelů

---------------

§ 53 zákoníku práce
(2) Byla-li dána zaměstnanci výpověď před počátkem ochranné doby tak, že by výpovědní doba měla uplynout v ochranné době, ochranná doba se do výpovědní doby nezapočítává; pracovní poměr skončí teprve uplynutím zbývající části výpovědní doby po skončení ochranné doby, ledaže zaměstnanec sdělí zaměstnavateli, že na prodloužení pracovního poměru netrvá.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.