výpověď

mam pracovni smlouvu na dobu urcitou do 30.4. 2010. Zamestnavatel se mnou uzavrel dodatek o prodlouzeni smlouvy do 31.7.2010 s u­cinnosti od 1.5. 2010. Mohu do 30.4. 2010 skoncit pracovni pomer nebo to ma navaznost uz na dodatek ? dostal jsem od 1.5. 2010 lepsi nabidku.

Nejlepší odpověď
standa

Pokud jste DOBROVOLNĚ podepsal dodatek k pracovní smlouvě, kterým je prodloužena doba určitá do 31.7.2010 a nyní chcete skončit k 30.4.2010, tak máte v podstatě jedinou šanci, a to požádat zaměstnavatele o skončení pracovního poměru DOHODOU k tomu datu 30.4.2010.

Zaměstnavatel vám ale nemusí vyhovět, pak máte dvě možnosti, jednu legální a druhou ´brutální´:

  1. podejte výpověď a váš pracovní poměr skončí uplynutím výpovědní doby, tj. až 30.6.2010, případně dříve, pokud se se zaměstnavatelem dohodnete během výpovědní doby na termínu ukončení např. k 31.5.
  2. oznamte zaměstnavateli, že v květnu již nenastoupíte i přes jeho nesouhlas…, sdělte mu, že si uvědomujete případné následky, které Vám budou vyplývat z okamžitého zrušení pracovního poměru ze strany zaměstnavatele *)

*) tuto variantu uvádím jako čistě hypotetickou pro případ, že by vaše nové zaměstnání bylo tak lukrativní, že byste to risknul a nový zaměstnavatel vám nechtěl počkat a se starým zaměstnavatelem by nebyla řeč na případném dřívějším odchodu

To kol :
pojem „výpověď dohodou“ neexistuje, buď je to výpověď nebo je to dohoda 🙂

Další odpovědi
kol

Pokud jste podepsal dodatek o prodloužení smlouvy – máte smlouvu do 31.7. – můžete dát výpověď dohodou k datu.