marpet

Výpověď

Když zaměstanec dostane výpověď z nadbytečnos­ti.S dvou měsíční výpověďní lhůtou.Čeká ho náročnější operace.Kdy je nejlepší jít marodit?Děkuji

Odpovědi
standa

Až po skončení prac.poměru.

Pro výpočet nemocenské se použije denní vyměřovací základ (DVZ)za období posledních 12ti měsíců před měsícem, ve kterém započala nemoc.

Jediná šance na vyšší dávky tedy je ´onemocnět´ ve lhůtě 7 dní po skončení pracovního poměru, pak by se do DVZ mělo započíst i to odstupné…, ale POZOR v tomto případě dostanete ´nemocenskou´ až od 15.dne nemoci, protože 4.-14.den vám ´nemocenskou´ proplácí zaměstnavatel jen tehdy, pokud jste v pracovním ponměru.

Takže má úvodní rada „až po skončení prac.poměru“ je vlastně relativní…, chtělo by to přesně propočítat a taky bude vhodné odhadnout jak dlouho by ´nemoc´ měla asi trvat.