kokos23

Výpověď

Dobrý den,můj přítel je zaměstnán u firmy asi 6let a nyní se u nich propouští.Ve čtvrtek ho z ničeho nic nadřízený vyhodil z práce a řekl mu,že mu dává hodinovou výpověď.Přes to tam druhý den šel a bylo mu řečeno,ať si vybere mezi hodinovou výpovědí a výpovědí dohodou.Podotý­kám,že doposud si na něho nikdy nikdo nestěžoval a svou práci odváděl v pořádku.Nechápu jejich jednání,ale asi nechtějí platit odstupné.Nyní mu nařídili dovolenou.Prosím o radu,jak se zachovat a jak jednat dál.Děkuji Hanka

Nejlepší odpověď
standa

No to je síla !

Ale obrana je celkem jednoduchá:

  1. nepodepisovat žádné DOHODY
  2. řádně si plnit své pracovní povinnosti
  3. až přítel obdrží výpověď nebo okamžité zrušení prac.poměru, tak pak adekvátně a PÍSEMNĚ reagovat

Až nastane bod 3., tak písněte, rád vám v konkrétním případě poradím…, nebojte TO dáme dohromady 🙂

Další odpovědi
afro.minerva

Najít si dobrého právníka a prokonzultovat tuto situaci s ním. Jestli dobře chápu, tak zatím žádnou výpověď nemá. Tomuhle nátlaku se říká „nosing“ – nátlak nadřízených k tomu, aby zaměstnanec odešel sám. Musíte získat nějaké důkazy. Podle toho, co jste napsala, tak nemáte v ruce vůbec nic. Nejlépe vám poradí věci znalý právník.

mojitek

Presne tak,nepodepisovat nic-at uz mu ten nadrizeny vyhrozuje cimkoliv.Jestlize dostane hodinovou vypoved,tak mu ji musi dat pisemne-na tu se odvola.PS: pod vypovedi ,(nebo pod upozornenim na spatnou praci např.)musi byt podepsany „jednatel“,jinak je neplatna.Vypoved na hodinu znamena „hrube poruseni pracovni kazne“ a je treba to dolozit dukazy -zamestnavatelem.Tim oni casto strasi a pocitaji,ze se obycejny clovek lekne,ale ve skutecnosti to neni tak jednoduche.Zajdete si na pracovni urad,tam je zdarma k dispozici pravnik a prodiskutujte to s nim.Urcite dejte pak vedet jak to dopadlo.Drzim palce