Trumpeta

Výpověď

chtěl bych se zeptat. Jsem v zaměstnaneckém poměru od 1.11. 2009. V pátek jsem dal výpověď ve zkušební době s datem odchodu ze společnosti k 30.11. 2009. Může společnost něco namítat, že nejdu hned, ale až ke konci měsíce. Děkuji za odpověď.

Odpovědi
mekous88

Toto je wšeobecné znění.Toto je další z možností skončení pracovního poměru jiným způsobem, než výpovědí. Ve zkušební době může jak zaměstnavatel, tak i zaměstnanec zrušit pracovní poměr písemně z jakéhokoliv důvodu nebo bez uvedení důvodu. Písemné oznámení o zrušení pracovního poměru má být doručeno druhé straně zpravidla alespoň tři dny přede dnem, kdy má pracovní poměr skončit.

Zdroj: http://www.vy­poved.info/ukon­ceni-pracovniho-pomeru-ve-zkusebni-dobe/

standa

Namítnout nemůže nic, dokonce jste dodržela i pořádkovou lhůtu (což nebývá obvyklé) pro oznámení ukončení pracovního poměru alespoň 3 dny před termínem ukončení. V zákoně se neříká nic o maximální lhůtě.

Na druhou stranu bych se možná nedivil, kdybyste v pondělí obdržela ´papír´, že s vámi zaměstnavatel končí pracovní poměr ve zkušební době ke dni 23.11.2009.

Ale solidní zaměstnavatel to asi neudělá.