Výpověď

Pokud dostane samoživitelka výpověď z pracovního poměru.Má nárok na tři,nebo pět platů odstupného?Existuje nějaká právní ochrana?Samozřejmě pokud není výpověď z důvodu neschopnosti…

Nejlepší odpověď
kazisvět

problematila samoživitelek byla specielně řešena ve starším zákoníku práce. Dnes platí stejné podmínky s ostatními zaměstnanci – tj. 2 měsíce vypovědní doba + 3 měsíční odstupné.

Další odpovědi
alenka901

http://www.hle­dampraci.cz/pra­covni-pravo/hledej.php?what=sa­mo%9Eivitelka&hle­dej=Vyhledej+v+po­radn%EC
tady by jste mohla najít odpověď

Attack-design

záleží z jakého důvodu byla výpoved daná, pak samozřejmě jako kdokoliv jiný máte nárok na 3 měsíce