Vypočítej,jak velkou sílou přotahuje Země Mouchu o hmotnosti 8 mg?Víte to ?

Ahojte pomůžete mi ? Týká se to fyziky,kterou nechpu :( :( a musím to mít do zítřka tak se prosím snažte taky se snažím to najít,ale nic :( :( :( :( Otázky zní: 1.Vypočítej,jak velkou sílou přotahuje Země Mouchu o hmotnosti 8 mg nevím to : ( :( pomozte mi prosím a ještějestli by jste mi pomohly s 2hou otázkou?????? 2.Průměrný oběm kapky vody je 0,05ml.Objem plné lžičky je 5,5ml.kolik kapek se vejde na lžičku ? a 3.Vypočítej hustotu neznámé kapaliny,víš-l, že má při objemu 0,2litrů a hmotnost 150g? ? ? Víte tak mi napište taky se vám budu nažit pomoct :) :) :) :) :) :) děkuji KatushQa :p :/
Doplňuji:
Ahojte pomůžete mi otázky jsou zde :) :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Moucha - těleso o hmotnosti m = 0,008 kg (8 g)
Gravitační zrachlení, řekněme že je to konstanta (moucha nelétá daleko) g = 9,81 m.s-1

F = m*g tzn. F = 0,008*9,81 = 0,07848 N

2. Děláš si prdel?
objem celkem/objem kapky -> 5,5ml/0,05ml = 110 kapek

3. objem v = 0,0002 m3 (0,2 l) a hmotost m = 0,15 kg, hustota (ró - řecké písmeno, vypadá trochu jak spermie - doufám že dáváš pozor alespoň na přírodovědě) je kg/m3 tzn. 0,15/0,0002 = 750 kg/m3, v tabulce, kterou jsem uvedl jako zdroj jsem se dozvěděl, že se kapalina, kterou řešíme je benzín.
Doplňuji:
Ocko, jestli stojíš o mojí odpověď tak to řeknu v podobném duchu jako Ty. Tvoje odpověď v podstatě není odpověď a nesouvisí s otázkou - což je tady proti nějakému kodexu či co (nevím, nikdy jsem to nečetl ale někdo, asi jsi to byla Ty, se tady tím jeden čas oháněl) a proto by měla být smazána :-D.

Zdroj: http://www.converter.cz/tabulk y/hustota-kapalin.htm

Další odpovědi:

Bronzový

1) 0,08 N
2) 110 kapek
3) 750 g / l2
Doplňuji:
3) oprava: 750 g / cm3 /snad, já se v těch převodech nevyznám :) )

Diskuze k otázce

Zlatý

bolak

-iv-II. tebe to zajímá? :))

anonym

co si vy vubec o me myslite ?? myslite, ze nevim, co je moucha ?? :)

a pak me taky zajimalo, jestli mistr Pudl oboduje : odpoved - neodpoved nasi vsevedouci .. obodoval.., pak si ale asi napsali v intimce co s tim , a radsi to smazli ... rozharany jsou nejak oba ... :o
mam s nimi ale neco spolecnyho : nejdrive jednam a pak myslim .. :)
-iv-

Zlatý

annas

Iv, ale letadlo z much určitě neznáte. Někde jste četla, že se dá sestavit létajícící letadlo ze sirek a z much. K čemu všemu je moucha dobrá. :-))

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2729
Zlatý quentos 1319
Zlatý mosoj 1304
Zlatý Drap 957
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 603
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 535
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 479

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.