369kodl

Výpočet vyplacení druhého vlastníka

Z čeho se odvíjí výše vyplacení nemovitosti,z její kupní ceny,nebo z nynějšího stavu?Nemovitost je po rekonstrukci a je zatížena stavebním úvěrem,který splácím já.Jme stále oba vlastníci a nic mi na chod nemovitosti ane na uvěr nepřispívá.Dě­kuji,K.

Odpovědi
trenkyvkině

najeď si na www.Pravnik.cz myslím ale,že nejlépe ti poradí osobně právník

standa

Otázka se týká metodiky stanovení ceny majetku pro účely majetkového vypořádání…

1. Nejjednodušší ´metoda´ = DOHODA

  • v takovém případě se nemusíte držet žádných ´zákonných´ metodik

2. Protože je však téměř jisté, že se NEDOHODNETE…, bude muset rozhodovat SOUD, který pro své rozhodování bude zcela určitě vyžadovat stanovisko soudního znalce a jeho ZNALECKÝ POSUDEK.

Znalci musí postupovat podle zákona č. 151/1997 Sb. a související vyhlášky č. 279/1997 Sb. o oceňování majetku

Existují různé metody pro výpočet ceny:

  • výnosová metoda
  • nákladová (majetková) metoda
  • likvidační hodnota
  • metoda tržního porovnání
  • metody diskontovaného cash-flow

Doporučuji si připravit NÁVRH, který bude vycházet ze spravedlivého posouzení aktuálního stavu (tržní cena) včetně započtení vámi uváděných okolností (splácení úvěru, podíl na nákladech ´provozu´ ap.).

Návrh předložte spoluvlastníkovi a pokud se nedohodnete, tak tento návrh zašlete soudu, aby v dané věci nařídil jednání…