Heřman

Výpočet tělesa > složení

Dobrý den. Mám těleso a potřebuji zjistit jaké má složení. Informace o tělese: hustota 25g/cm3, váha 25g, délka 9,3cm, průměr 2cm
Doplňuji:
Dobře omlouvám se za chyby a pokračuji v diskuzy

Nejlepší odpověď
Alesh

Cože???

  1. ne váha, ale hmotnost
  2. není definovaný tvar tělesa, ale podle délka + průměr se bude asi jednat o válec
  3. co chceš spočítat? nebo co se rozumí tím „složení“?

Doplňuji:

  1. ne diskuzy, ale diskuzi 🙂
  2. mrkni do tabulek, co má hustotu 25g/cm3. rozměry a hmotnost ti už víc nepomůžou, de facto definují totéž, tedy hustotu.

Heřman

Heřman: potřebuji zjistit s čeho se skláda těleso z jakého je materiálu

Alesh

no tak je to, zdá se, pěkná ptákovina … http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Hus­tota
iridium ~ 22 500 kg/m³, chemický prvek s největší hustotou … což odpovídá 22,5 g/cm³, čili to máš něco ještě hustšího. 🙂