KristýnaN

Výpočet světových časů

Prosím vysvětlíte mi co nejjednodušeji,jak vypočítám světové časy? Moc děkuju :)

Odpovědi
anonym

KristýnoN, stačilo se podívat na internet a pochopila bys to:

Časová pásma
Jedno časové pásmo zaujímá 15° zeměpisné délky a celkem jich je 24. Všechna místa v jednom časovém pásmu mají stejný čas. Tento čas se řídí podle času na středním poledníku. Čas na tomto poledníku se vždy o hodinu liší od …
www.zsdobricho­vice.cz/progra­my/zemepis/ca­sova_pasma/in­dex.htm
Poledník – Wikipedie
V důsledku rotace země slouží poledníky i k dělení Země do časových pásem: časový rozdíl mezi jednotlivými poledníky činí 4 minuty, mezi 15 poledníky pak jednu hodinu, což při 360 polednících znamená 1440 minut, neboli 24 …
cs.wikipedia.or­g/wiki/Poledník
Kolik je rovnoběžek a poledníků
Na mapu nelze nakreslit každý poledník, proto se jich udává tento počet, jsou vždy po jednom stupni. … A nedám pokoj a nedám pokoj. Když tam jsou všechny poledníky (jsem velkorysý), jaké je tam potom časové pásmo?
www.ontola.com/cs/ko­lik-je-rovnobezek-a-poledniku

Mrkni na globus (nebo mapu se zobrazenými poledníky) a potom už to bude legrace.

Drap

Musíš znát časové pásmo daného místa

bolak

Mrkneš na internet > http://www.ti­meanddate.com/wor­ldclock/conver­ter.html