markiza1

Výpočet spotřeby energie

Dobrý den.Nevíte někdo jak se spočítá spotřeba energie?Ve škole mi p.uč. ukazuje vzorec W=P.t :) nevím však co tam mam ale dosadit a taky nevím,kde p.uč. bere hodnoty v KJ (kolijaulech) :( ..Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
quentos

vzorec pro práci (W) a energii (E) je v podstatě shodný, proto mají práce a energie stejnou jednotku (jouly, kilojouly, megajouly apod.). Součin výkonu a času, který uvádíte, je jen jednou z možností – jelikož však spotřebou energie/vykonáním práce můžeme docílit pohybu tělsa po určité dráze, dá se to spočítat taky součin hmotnosti tělesa, gravitačního zrychlení a dráhy, po níž se těleso pohybuje (m.g.h), nebo rovněž jako součin délky této dráhy a síly, kterou do něj „strčíme“ (s.F)

Další odpovědi
BARONI

To se nemusí počitat,skoč si na váhu a uvidíš