Angeles

Výpočet slovní úlohy

Nevím si rady s touto slovní úlohou. Mohl by mi prosím někdo pomoct?
Kolik m si ušetříte přejdete-li čtvercový pozemek úhlopříčně místo abyste ho obcházeli po dvou stranách jeho obvodu. Strana čtverce má 25 m.

Nejlepší odpověď
hippeace

strana čteverce je a)pokud půjdu po obvodu bude to a+a=50m a pokud pujdu rovnou uhlopříčkou tak použijeme pythagorovu větu a2+b2=c2 a to se rovná 625+625=c2 odmocnina z 1250=c dále c=35,355 atd. na konec 50–35,355=14,645m tedy ušetříme si 14,6 metru