lusylla

Je možné na rozloze pozemku 3027m(čtver.) otevřít menší kemp?

Když mám pozemek o velikosti 3027m(čtver.) kolik se tam vleze cca pojizdných karavanů o velikosti cca 6 metrů na délku a 2,5m na šířku? je možné na takové rozloze pozemku otevřít menší kemp? děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Prosím tě, tvůj dotaz je nesmyslný – copak jsi nepochopila mou odpověď na tvůj obdobný minulý dotaz?

  1. jaký má ten pozemek tvar?
  2. je ve svahu a nebo na rovině?
  3. ve kterých místech, cca, má příjezd?
  4. jaký je stávající/plánovaný porost?

___
Poradím ti – nakresli si ´mapu´ onoho pozemku, třeba 1:200 (tedy rozměry v metrech vydělíš dvěma a ´naneseš´ v centimetrech. Pak si nastříhej obdélníčky 3×1,3 cm (to reprezentuje v daném měřítku tebou danou velikost karavanu) a na mapu pozemku si je rozmísti.
Samozřejmě nesmíš zapomenout na cesty, toalety, sprchy, ohniště a to, že karavany nemůžeš naskládat jako na parkovišti u super-hyper, ti ubytovaní také budou chtít někam rozložit stolečky a křesílka, roztáhnout markýzy nebo slunečníky, někde si budou chtít ´zapinkat´…
Dál – 6×2,5 m je hodně malý karavan, existují i více, než dvojnásobné.
___
Víš co? – na předešlé zapomeň.
Zajeď si do nějakého existujícího karavankempu, spočítej si stání (poznáš podle elektrických přípojek) a odkrokuj si vzdálenosti.
___
Velikost běžného stání v karavankempu je cca 100 sqm (12×8 m) – k tomu připočítej cesty, nutné zázemí a nějaký ten zelený plácek – odhaduju, že (pokud ten tvůj pozemek má aspoň trochu rozumný tvar) na zmíněných 3027 sqm umístíš tak 15 karavanů…
😉

Další odpovědi
huxa

To by měl vypočítat každý se základním vzděláním…
6×2,5=metrů čtverečních, kolik zabírá jeden karavan
teď jen vyděláš rozlohu pozemku rozlohou karavanu a zjistíš, kolik se tam vejde karavanů.

lusylla

A není to spíše takto??

3027m – 500m = 2527m

2527m / 50m = 50,5 karavanů

lusylla

500m2 je myšleno- wc, sprchy, občerstvení a ostatní zázemí
karavan má cca 15m2, vím že je ale nemohu nacpat těsně vedle sebe, nějaká ta cesta atd… dejme tomu s jedním karavanem zaberou 50m2.

anonym

Jak píšu – nakresli si to…