Avatar uživatele
panenka

Výpočet plynu,elektři­ny,vody?

Dobrý večer můžete mi prosím poradit jak si můžu spočítat u vody kolik bych doplácela neo mi budou vracet,u elek­třiny,a uplynu prosím o přesné výpočty děkuji mockrát
Doplňuji:
u vody platím 500 měsíčně,u e­lektřiny 1350kč a u plynu 1100 děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, anonym, iceT před 4896 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Miroslavst

Nejprve je třeba znát počáteční a konečný stav počítadel, následně je třeba znát stálý měsíční plat a cenu za jednotku energie (plynu, el., vody). Po vypočtení ceny je třeba znát zaplacené zálohy. Poté již není problém vypočítat zda budou vracet nebo se bude doplácet.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mosoj

Pokud to chcete opravdu přesně není to tak jednoduché.
A ještě nedejbože aby se změnila v průběhu vyúčtovacího období cena.
Tarif za elektřinu se skládá z několika složek, které se platí podle objemu spotřeby v KWh.
Dále platíte u elektřiny dvě položky které se platí paušálně ať spotřebováváte elektřinu nebo nespotřebováváte.

Je to:

  1. Platba za jistič ( já platím 134,47)
  2. Pevná cena ( já platím 47,07)

Takže 180 Kč/ měsíc platím jenom za to že jsem připojený a ještě jsem nic neodebral.
U vás to bude podobné a podobné je to i u plynu. U plynu je ten paušál někde kolem 300 Kč. Plyn beru od RWE a elektřinu od ČEZ.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
panenka

ještě ne hanulko zítra se na to mrknu a zkusím si to spočítat.

před 4896 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mosoj

To co tady bylo nastíněno není přesný výpočet, ale pro orientaci to stačí.
Cena elektřiny ( ale i plynu) se skládá z několika položek . Některé jsou odvislé od spotřeby energie, některé jsou paušální a platíte je ať energii spotřebováváte nebo ne.
Třeba u elektriky jsou dvě paušální složky.

před 4896 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

panenko už jste si to vypočetla?

před 4896 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek