punker

Jak vypočíst počet m2 na pozemku?

Zdravím,prosím o info,jak vypočíst počet m2 na pozemku, který je dlouhý 33,5m a jedna strana je široká 20cm a druhá 60cm? Je to takový zužující se obdélník. Nejedná se o domácí úkol, neb jsou prázdniny. Jen jsem blbej na matiku… 🙂 Děkuji za radu,vzorec atp.
Doplňuji:
Spěchá to!!! Díky moc 🙂

Nejlepší odpověď
mosoj

  1. (33,5*0,4)/2 = 6,7
  2. 33,5*0,2 = 6,7
  3. 6,7+6,7 = 13,4 m2

Doplňuji:
Jedna z možností !!!
Je třeba vědět jak jsou vůči sobě položené strany 0,20 a 0,60 m !!

Další odpovědi
led

súčet plochy jedného obdĺžnika a dvoch trojuholníkov.

anonym

Mno…
Ty „cm“ – to ses asi uklep´, viď??
😁
Nakresli si to – a zkus nějaké řešení navrhnout – kuknem na ně… Je to až ´trapně´ jednoduché…
😉

huxa

A ta čtvrtá strana? Bylo by mnohem lepší, kdybys jej nakreslil, popř. ukázal na mapě nemovitostí.

punker

obě dlouhé strany mají délku 33,5m. na jedné straně je to široké 20CM na druhé 60CM. je to uzonká nudlička mezi ploty.Vepište odpověď…

anonym

Tak jo, promiň to rejpnutí…
😉
Hele – nakreslil sis to???
Ne… No – to jsem si mohl myslet…
😉
Tak si to nakresli – a zjistíš, že si ten útvar můžeš rozdělit na obdélník 0,2 × 33,5 a ´pravoúhlý´ trojúhelníks odvěsnami 0,4 a 33,5…
Obdélník je snad jasnej, ne?
A trojúhelník taky – když si uvědomíš, že jedna z odvěsen pravoúhlého trojúhelníka tvoří podstavu a druhá jí příslušnou výšku (jak se počítá obsah trojúhelníka?).
😉
Úvahou to lze spočítat ještě i jinak, ale takto je to názorné.

huxa

Poté použij tedy výpočet obsahu lichoběžníku

http://www.aris­toteles.cz/ma­tematika/plani­metrie/lichobez­nik.php

huxa

V tvém případě je v 33,5m, takže:
((0,2+0,6)/2) * 33,5=13,4m.

punker

13,4m2 je tedy plocha toho pozemku. Díky moc.

anonym

U takovéto ´nudle´ je výsledek správný, ale postup je ´špatný´…
33,5 je délka strany, nikoli výška lichoběžníka.
😉

punker

a tak ten výsledek platí,jo?

punker

nenakreslil,lítám tady se sousedem a měříme to. chce to vyměnit za jinej crcek o zhruba stejné velikosti. na kreslení není čas,ráno přijede s bagrem… 🙂