mezara

Výpočet gravitační síly

Je zadané: Těleso z duralu o objemu 200 cm3 se ve vodě potápí. Urči Fg,kterou působí Země na těleso. (hustota duralu je 2800 kg/m3).
Tento příklad je spíše na výpočet archimedova zákona, ale obsahuje i tento výpočet, který nevím, jak se počítá. Fg= m.g. Tedy alesoň myslím, ale nechápu, jak zjistím jakou má to těleso hmotnost, když je zadaná jen hustota a objem.

Nejlepší odpověď
Naty777

Ahoj tak podle mě takhle : V- 200cm3, ro- 2800 kg/m3

M- (ro) krát (V) Takže hmotnost vypočítám hustota krát objem,ale nezapomeň převést cm3 na m3

a potom Fg- m.g, Fg-dosadíš čísla, Fg- výsledek a máš to :D

Další odpovědi
quentos

je-li zadaná hustota a objem, máte vyhráno – hmotnost zjistíte tak, že objem hustotou vynásobíte (podle vzorce m = V. ρ, kde m je hmotnost, ρ hustota a V objem
Doplňuji:
konec závorky, tečka.