dejmule

výpočet dph

Potřebovala bych ale vědět kolik bude stát zboží+19%dph.př. 26kč+19%dph = ?A ještě když si zboží objednám,mělo by se počítat dph z každé položky nebo z celkové částky?Děkuji

Odpovědi
LuciJe

Vzhledem k tomu, že se DPH počítá procenty, je úplně jedno, jestli bude vypočteno z každé položky zvlášť nebo z celé sumy podléhající zdanění touto sazbou.

Cenu s DPH vypořítáte tak, že cenu bez DPH vynásobíte číslem 1,19. Tedy 26 × 1,19 = 30,94.

standa

Ještě doplňuji odpověď ohledně dotazu zda se musí ´zdaňovat´ každá položka: NEMUSÍ, protože v ustanovení § 28, odst.2, písm. i se jasně píše, že doklad musí obsahovat „jednotkovou cenu bez daně“, takže daň se pak vypočte až z celkového součtu všech položek, ale pozor zvlášť za každou sazbu.

§ 28 Daňový doklad při dodání zboží…

  1. Běžný daňový doklad musí obsahovat
  1. jednotkovou cenu bez daně…