Avatar uživatele
JájsemRaibek

Vypnutí PC, chyba zdroje?

Teprve dnes jsem si toho všimnul. Vypnul jsem PC stndardně: start-vypnout počítač-vypnout. Ten se tak jako pokaždé vypnul, takže vše OK.
Jenže dnes jsem nedopatřením strčil do myši a ta se rozsvítila (při pohybu svítí).
PC nebyl ve spánku, prostě jsem jej vypnul. Jak je to možné? Žeby chyba zdroje?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Sůwa před 4021 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Bedy

Odpoveď byla označena jako užitečná

To je standardní u zdrojů, které vzadu mají vypínač. Pokud chcete, aby Vám ta myš nesvítila, sáhněte dozadu na bedýnku a tam zdroj ještě vypněte.
Zdroje, které vzadu vlastní vypínač nemají, tak ty se vypínají rovnou.

Osobně ale nedoporučuju moc ten zdroj vypínat, on je dělaný na to, aby byl v tom „stand-by“ režimu jestli se to dá v tomto případě tak nazvat a časté vyhazování proudu mu spíš škodí.
Pokud se zdroj vyhodí od proudu (vypne se vypánačem), tak BIOS počítače napají taková malá placatá baterka.
Pokud ji tam nemáte nebo je vybitá, tak se Vám vyresetuje BIOS do továrního nastavení a stím vším samozřejmě čas, priority bootování a další věci, které mohou působit potíže, pokud se před startem operačního systému nenastaví zpět správně…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?JájsemRaibek Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
cochee

PC zdroj poskytuje dvojí napětí +5V – standardní a tzv. standby. První z nich je k dispozici až po spuštění PC, druhé i ve vypnutém stavu, stačí jen, že je přítomno zásuvkové napětí. Druhé z nich slouží k probuzení PC ze spánku. Podle vybavení mateřské desky se může stát, že (alespoň některé) USB můžou být napájené alespoň někdy tím standby napětím, a pak se myš rozsvítí i při vypnutém PC. To je tvůj případ. Stejné to může být s klávesnicí – může svítit (kontrolky Num/Caps/Scroll).

před 4021 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet