postcd

Vypnout plynový kotel, když připojují nové plynové vedení k HUP?

HUP je na rozhraní pozemku a budou k ní z venku připojovat/měnit vedení plynu. V baráku se vedení rozdvojuje jeden jde do kotle, před kotlem je uzávěr na trubce. Druhá větev jde do vařičů v prvním patře. Asi vypnout kotel a je potřeba něco dalšího uzavírat v domě, když uzavřou HUP? děkuji

Odpovědi
JájsemRaibek

Uzávěry netřeba uzavírat – ale.
To ale znamená, že je to lepší a to z důvodu zavzdušnění systému. Stejně se zavzdušní a bude třeba jej odvzdušnit.
Nejlépe se to dělá na sporáku, kde se otevře hořák-normálně pustí bez zapálení. Pak už jen ten kousek k jiným spotřebičům musíš překousnout, protože to jde blbě.
Jinak plynaři ti plyn nepustí dokud nebude jistota, že máš vše vypnuté.
Je to z toho důvodu, že nemusí fungovat třeba pojistka na karmě nebo u sporáku (nové mají pojistku). Ty necháš puštěný sporák, oni zavřou plyn a pak ho pustí a vesele utíká ze sporáku a bum.
Jinak ani kotel nemusíš vypínat, vypne se sám-tedy měl by.

mosoj

Hlavně bych vypnul kotel. Pokud dostane povel od termostatu k zapálení, nebude mít plyn a po chvilce spadne do chyby.

Po obnovení dodávky plynu, bude třeba stejně obě větve odvzdušnit pod dozorem !! ať jsou ventily otevřené nebo zavřené.

zjentek

Až uzavřou HUP, plyn po chvíli dojde. Z důvodu pozdějšího opětovného otevření HUP je dobré si „své“ ventily uzavřít.

postcd

plynař jen provedl odvzdušnění tak, že zapnul asi na 2 minuty všechny 4 plynové hořáky vařiče. A zkusil zapnout kotel.

postcd

a proč je vhodné si „své“ ventily uzavřít, třeba v případě toho ventilu před plyn. kotlem

zjentek

Až to pustěj, tak ať ti někde neuteče plyn. Čteš zprávy, co všechno je dneska možný? A těch výbuchů a detonací?

postcd

díky za info