Retko

Vypnout DVD mechaniku.

Uz nekolik mesicu mi nejde DVD mechanika. Nejde tim stylem, ze nic necte. Vsude pise neco jako „Nacpete tam disk“. Chtel bych ji pohrbit nadobro. Konkretne mysleno, aby se nedala vysunout, kdyz zmacknu tlacitko vysunout. Jelikoz mam notebook, a to tlacitko se klika lehce, a dost casto to vyleza. A me to krapet stve. Vite ja to vyresit? Nejlepe nejakym programem. Dekuji za odpovedi.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Vypnout mechaniku by šlo jedině tak, že se odpojí přívod napájení. U počítače je to normálně uvnitř, ale u noteboku teda nevím jestli je to stejné.
Stačí se podívat dovnitř a zkusit odpojit.
Program myslím nepomůže, jelikož to tlačítko je součástí dvd a ne počítače.
Pokud odstranit dvd z počítače, tak systém -vlastnosti-správce zařízení a tam je dvd. Tak ve vlastnostech tohoto zařízení zakázat, sice to počítač bude ignorovat, jako by tam ta mechanika nebyla, ale tlačítko na vysouvání bude fungovat dál.